Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Ahilik Haftası” bugün başlıyor

T.C. Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan program kapsamında Ahilik Haftası bu yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikleri ile kutlanacak.


Güncelleme : 09:37:00 TSİ  11.05.2015
“Ahilik Haftası” bugün başlıyor
 

HABER MERKEZİ
T.C. Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan program kapsamında Ahilik Haftası bu yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikleri ile kutlanacak.
Bugün başlayacak olan “Ahilik Haftası” kutlamalarında ilk olarak saat 09.00’da Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek. Çelenkler Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından sunulacak. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma töreni sona erecek.
Saat 09.30’da Esnaf ve Sanatkârlar kuruluş temsilcileri Valilik Makamını ziyaret edecekler. Saat 10.30’da Esnaf ve Sanatkârlar kuruluş temsilcilerinin Belediye Başkanlığını ziyaret edecekler. Saat 11.30’da ise Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret edecekler. Aynı gün, saat 14.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinlikler kapsamında çeşitli Meslek Gruplarına ait Yöresel El Sanatları ile ilgili Sergi Açılışı yapılacak. Bu sergi 11-17 Mayıs tarihleri arasında Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde açık kalacak. Meslek Lisesi’nde üretilen el sanatları ürünler ve yeni ürünler kronolojik sıraya göre sergilenecek. Serginin organizasyonu, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Yöresel Halk Oyunları Gösterisi yapacaklar. 
Saat 14.30’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Fuat Şeker konuşma yapacak. Konuşmanın ardından Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Kırklareli Valisi Esengül Civelek, emirlerine maruz konuşmalarını yapacaklar. Konuşmaların ardından Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Koray Şerbetçi Halkı Hakka Bağlayan Yol: Ahilik konulu bir sunum gerçekleştirecek. Ahilikte Şed Kuşanması ile ilgili sinevizyon gösterisi sunumu ile program sona erecek.
12 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Ardından Kırklareli Belediyesi Kent Konseyi Korosu sunum gerçekleştirecek. Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Raşit Gündoğdu tarafından Ahilik konulu bir Konferans verilecek. Konferansın ardından İlin Ahisi ve Eski Ustalara Ödül ile Yeni Ustalara Belgeleri verilecek. 
13 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’da Kırklareli Merkez Huzurevi ziyareti gerçekleştirilecek. Ziyarette Huzurevi sakinlerine yemek düzenlenecek.
14 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Tiyatro Salonu’nda Öğrenci Tiyatro Grubu tarafından oyun sunulacak.
15 Mayıs Cuma günü saat 11.00’da Arasta Esnafı ziyaret edilecek. Saat 12.30’da Ahmet Cevdet Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Mevlidin ardından Ahmet Cevdet Paşa Camii karşısı Paşa Kafe’de saat 13.30’da Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından katılımcılara Esnaf Pilavı ve Helva ikramı yapılacak.   
16-17 Mayıs Cumartesi ve Pazar günlerinde ise Halk Eğitim Merkezi Ahilik Haftası Sergisi açık olacak.  

Okunma : 619   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.