Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
SGK Müdürü Halcı; “ Biz İnsan Odaklı Çalışıyoruz”

Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü hizmet binasını yeniledi. SGK İl Müdürlüğü eski binada hizmet verirken personel ve halk sık sık karşı karşıya geliyordu. Birden çok birim bir odada işlem yapmaya çalışıyordu. Bununla birlikte karşılaşılan sorunlar, kalabalıklar hem çalışanlara hem de halka eziyet oluyordu.  


Güncelleme : 10:28:00 TSİ  24.12.2014
SGK Müdürü Halcı; “ Biz İnsan Odaklı Çalışıyoruz”
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü hizmet binasını yeniledi. SGK İl Müdürlüğü eski binada hizmet verirken personel ve halk sık sık karşı karşıya geliyordu. Birden çok birim bir odada işlem yapmaya çalışıyordu. Bununla birlikte karşılaşılan sorunlar, kalabalıklar hem çalışanlara hem de halka eziyet oluyordu.  
2012 Yılında Göreve Atanan SGK İl Müdürü Av. Tahsin Halcı yaşanılan sıkıntıları görerek harekete geçti. Geldiği günden beri insan odaklı çalışmalarına devam eden Halıcı, Bina yenileme çalışmaları kapsamında yetkililerle görüşerek bu problemi en kısa zamanda çözmeyi hedefledi. Bununla birlikte geçtiğimiz Yıl binanın yenileme çalışmalarına başlandı. Ve Kırklareli’ de benzeri olmayan ve alışılmışın dışında bir devlet kurumu ortaya çıkmış oldu. Türkiye genelinde alışılan devlet dairelerinde, oturmaya yer bulmayı hayal bile edemeyiz ayakta saatlerce sıra beklemek gerekirdi. Son zamanlarda devletin her kademesinde ve yerel yönetimlerinde, devlet daireleri insan odaklı, halk odaklı olarak inşa edil-meye çalışılıyor.  Bu çalışma kapsamında ilk olarak SGK binası Kırklareli’ de örnek teşkil ediyor. Yeni SGK Binası girişinde dahi Oturmaya, dinlenmeye, hatta sıra beklerken ayakta durmamak için koltuklar koyulmuş, Numaratör yerleştirilmiş.  Alışıla gelmiş devlet dairesi profil’inden eser kalmamış.
Kırklareli SGK İl Müdürü Av. Tahsin Halcı yeni bina çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Halıcı; “Devlet kurumları artık İnsan Odaklı oluyor. Biz Halka hizmet etmek için buralarda görev yapıyoruz. Onun için yaptığımız her çalışmada halkı, insanı düşünerek yapmalıyız. Burada Göreve başladığım ilk günlerde hem çalışanların, hem halkın, hem de binanın hali perişandı. Gerekli yerlerle görüşmeler yaparak çözüm ürettik ve çalışmalarımıza başladık.  Geçtiğimiz yıl başlayan bina yenileme çalışmalarının bir kısmı tamamlanarak hizmete girdi. Binamız iki bloktan oluşuyor biz bir bloğu tamamlayarak çalışmalarımızı yaparken diğer bloğun yenileme çalışmaları devam ediyor. Bina yenileme çalışmalarımızın sonuna geldik ve 2 ay içerisinde diğer bloğunda çalışmaları bitecek. Bu şekilde Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan birimler kendi ofislerinde çalışarak halka hizmeti kaliteli bir şekilde yapacak. Eski binada birimler iç içe geçmiş şekilde kalabalık kimin ne yaptığı bile belli değildi. Halk mağdurdu, çalışanlar mağdurdu. Artık halkta, çalışanlarda rahat edecek.” dedi. 
SGK il binası çıkışında halka yeni bina hakkında sorular sorduk, halk bu çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek; “Önceden Devlet dairelerinde insan yerine bile koyulmazdık, görevliler bize bağırır azarlardı, son zamanlarda yapılan çalışmalarda gördük ki artık insana değer veriliyor. Bu binanın yeni hali çok güzel olmuş sıra beklerken bile numaramızı alıp oturuyoruz çalışanlar insanlarla diyalog içinde, sorulan sorulara cevap alıyorsunuz. Olması gereken buydu umuyoruz ki Kırklareli’de ilk olan bu çalışma her kurumda olur.” dediler.                   (Selçuk Vurucu)

Okunma : 590   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.