Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Sağlık Personeli’ne Seminer

İlk seminer Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde…


Güncelleme : 10:35:00 TSİ  07.05.2015
Sağlık Personeli’ne Seminer
 


* Geçtiğimiz ay Karabük İli’ndeki Devlet ve Eğitim Araştırma Hastaneleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri’nde görevli sağlık personeline “İLETİŞİM SEMİNERİ” veren Zortul Medya Grup A.Ş. Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül, önümüzdeki günlerde Kırklareli merkez, Lüleburgaz ve Babaeski devlet hastanelerindeki sağlık personeline de seminer verecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç’in talebi üzerine, Kırklareli’deKİ Devlet Hastaneleri’nde görevli sağlık çalışanlarına yönelik olarak “İLETİŞİM SEMİNERLERİ” verilecek.
* İlk Seminer Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne
Sağlık personeli için planlanan “İLETİŞİM SEMİNERLERİ”,15 Mayıs tarihinde Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanlarına verilecek olan seminer ile başlayacak. Lüleburgaz Lisesi Salonu’nda, saat 16.00’da başlayıp, 1 saat sürmesi planlanan seminere 150 sağlık çalışanı katılacak. Toplamda 450 civarında personeli bulunan Lüleburgaz Devlet Hastanesi için düzenlenecek olan iletişim seminerleri, 3 aşamalı olarak planlanıyor.
* “Banko’nun iki yanı” konuşulacak
İletişim ile ilgili düzenlenecek olan seminerlerde; sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınları ile olan diyalog ve iletişimleri, EMPATİ ve karşılıklı hoşgörü konuları ağırlıklı olmak üzere, benzer konuları içeriyor.
* Şenol Goncagül’e teklif gitti
Yeşilyurt ve Gündem Gazeteleri ile önümüzdeki günlerde gruba dahil olacak olan GÖZDE FM Radyoları’nın bünyesinde bulunduğu ZORTUL MEDYA GRUBU Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül tarafından verilecek olan iletişim seminerleri hakkında bilgi veren Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç şunları dile getirdi:
“Geçtiğimiz ay, Karabük ilinde, gazeteci Şenol Goncagül tarafından il deki devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastanesi ile ağız ve diş sağlığı hastanelerinde verilen iletişim seminerleri büyük ses getirdi. Karabük Kamu Hastaneleri Birliği genel sekreteri meslektaşım ve arkadaşım ile görüştük. Seminerlerin önemli oranda katkıları olmuş. Bizim ilimizde görev yapan bir gazetecinin, bizim hastanelerimizde de benzer ve hatta daha da kapsamlı şekilde seminerler vermesini talep ettik. Bizleri kırmadı ve kabul etti. Seminerlerimiz sohbetler şeklinde olacak. Bu seminerlerin, gerek personelin veriminde ve gerekse hasta ve hasta yakınları ile iletişimde büyük yararları olacağına inanıyorum” dedi.
* “Hazırlıklara başladık”
İletişim Seminerleri’nin ilkinin verileceği Lüleburgaz Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı ise; “Hastane olarak rutinde hizmet içi eğitim seminerlerimiz var. Ancak; zaman zaman iletişim ve halkla ilişkiler konusunda da istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Hem sohbet ortamında bir toplantı olması, hem de hasta ve hasta yakınları ile sağlık çalışanları arasında pozitif bir iletişimin kurulmasına katkı sunulması açısından, Genel Sekreterlik tarafından böyle bir seminerin düşünülmesi bizleri de memnun etti. Hazırlıklarımız sürüyor. Aynı anda tüm personelimizi birden bir araya toplayamadığımız için de, aşamalı olarak farklı zamanlara yayabiliriz” dedi.
* “Mutluluk duydum”
Kırklareli, Lüleburgaz ve Babaeski Devlet Hastaneleri’nde sağlık çalışanlarına yönelik olarak verilmesi planlanan iletişim seminerlerine konuşmacı olarak katılacak olan Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül, genel sekreterlikten gelen teklifi memnuniyetle karşıladığını belirtti.
Goncagül; “Kızımın iki kez ardı ardına Lösemi tedavisi geçirmesinden dolayı, özellikle sağlık sorunları, hasta ve hasta yakınları ile sağlık çalışanları arasındaki iletişimin aksama ve negatif hale gelme sebepleri gibi bir çok alan da “Zorunlu Uzman” haline geldim. Siyaset Meydanında Ali Kırca ile de, ülkemizde sağlık sorunları ve çözüm önerileri konularında Canlı Yayın Programları’na katıldım. Yine başta NTV, CNN TÜRK, KANAL D Ana Haber, SHOW TV ve birçok Haber Programları’nda, sağlık konuları ile ilgili haberler yaparak, canlı yayın konuğu oldum. TV Programları yaparak, program yönettim. 30 yıldır sürdürdüğüm Gazetecilik mesleğinde de, özellikle sağlık haberleri, sağlık ile ilgili sorunlara dayalı yorumlar ve yayınlar yaptım. Son olarak ta, Karabük İli’ndeki sağlık kuruluşlarında çalışan personele yönelik, iletişim seminerleri verdim. Senelerce Lösemi tedavisi görerek, kanseri iki kez yenen kızım, halen Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde Tıbbi Sekreter olarak çalışıyor. Eşim de, Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde Doğumhane Birimi’nde çalışmaya başladı. Kız kardeşim emekli eğitimci ve halen Tekirdağ’daki Özel Sağlık Meslek Lisesi’nde çalışıyor. Eşi de, aynı Sağlık Meslek Lisesi’nde Müdür. Annem ve babam, Kırklareli Devlet Hastanesi’nden emekli sağlık çalışanları. İşin özeti, hayatımızın her evresinde ve yerinde, sağlık ile iç içe durumdayız. 30 yıldan beridir de, özellikle sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları arasında yaşanan olayların haberleştirilmesi, hukuka akseden karşılıklı davalar. İşin suç ve etik yönlerinin belirlenmesi ve ayırılmaları gibi birçok alanda çalışmalar yaptım. Görev aldım. Hastanelerde, hekiminden temizlik elemanına kadar her birimdeki çalışanın, bireysel manada yaptıkları hatalar ve yansımalarına, o çalışanların hasta ve yakınları tarafından maruz bırakıldıkları haksızlıklara kadar her yönü ile olayların tecrübelerini teneffüs ettim. Böyle bir seminerin düşünülmesi, bildiğim kadarı ile de bu il de ilk olacak. Umuyorum ki; bir nebze de olsa katkı sunabilelim” dedi.

Okunma : 612   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.