Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli Barosu İftar’da buluşturdu


* İftar Yemeği’nde bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Harun Saygılı; “17 kişi ile kurulan Baromuz bugün 205 Avukat’a ulaşmak suretiyle 12 kat büyümüştür. Geçmişten günümüze kadar sürekli gelişim gösteren Baromuz, üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmiş ve bundan böylede yerine getirmek için gayret içersinde olacak” dedi


Güncelleme : 10:12:00 TSİ  15.07.2015
Kırklareli Barosu İftar’da buluşturdu
 

HABER MERKEZİ 
Kırklareli Barosu Kuruluşu’nun 62. Yıldönümü nedeniyle bir İftar Yemeği düzenledi. 1953 yılında 17 Avukatla kurulan Kırklareli Barosu Kuruluş Yıldönümü Ekinlikleri kapsamında Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otel’de, 13 Temmuz 2015 Pazartesi günü İftar Yemeği düzenledi. İftar Yemeği’ne; Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kapıcı, Ağır Ceza Üyesi Özcan Tutuş, Kırklareli Barosu Başkanı Av. Harun Saygılı, Baroya Üye Hakimler, Savcılar, Avukatlar ve aileleri katıldı. 
* “17 kişi ile kurulan Baromuz bugün 205 avukata ulaşmak suretiyle 12 kat büyümüştür”
Yenilen İftar Yemeği’nin ardından bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Harun Saygılı, 17 kişi ile kurulan Kırklareli Barosu’nun bugün 205 Avukat’a ulaştığını ve 12 kat büyüdüğünü ifade etti.
Saygılı konuşmasında şunları kaydetti;
“1953 yılında, çok zor koşullar ve bir dizi imkânsızlıklarla temeli atılan baromuz, bu gün 62 yaşında. Başlangıçta 17 fedakar meslektaşımızın bir araya gelmesi ile hukuk dünyasındaki mümtaz yerini alan baromuz, kayıtlı 205 Avukatı ile günümüzde ülkemizin saygın ve önemli bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir. Her zaman ifade ettiğim üzere, mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum bu hukuk kurumunun, geçmişte olduğu gibi, bu gün de hak arama yolunda kararlı ve sağlam adımlarla yürüdüğünü ve yürümeye devam edeceğini, hukukun üstünlüğü ve demokrasinin işler hale gelmesi uğrunda, sorumluluğunu eksiksiz yerine getirdiğini, bundan böylede getirmeye devam edeceğini memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile, kuruluştan günümüze değin, emeği geçen tüm meslektaşlarıma gönülden teşekkür eder, başarılı ve sağlıklı bir yaşam dileklerimle, kaybettiklerimizi rahmet ve özlemle anıyorum.  İftar Yemeğimizde bizlerle birlikte olmanızdan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Baromuz bugün 205 Avukat’a ulaşmak suretiyle 12 kat büyümüştür. Geçmişten günümüze kadar sürekli gelişim gösteren Baromuz, üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmiş ve bundan böylede yerine getirmek için gayret içersinde olacak. Bu anlamlı gecede bizlerle birlikte olan siz saygıdeğer katılımcıların gayretleri ile siz değerli meslektaşlarımızın çabalarıyla baromuzun önümüzdeki günlerde çok daha iyi yerlerde olacağına gönülden inanıyorum. İftar yemeğimize katılmanızdan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ederken, Yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. “ Baro Başkanı Saygılı’nın ardından Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, bir konuşma yaptı. İftar Yemeği içilen çayların ve sohbetlerin ardından sona erdi.  (Kadir Sinici-Savaş Eskici)


Okunma : 605   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.