Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Ahmet Hacıoğlu; “AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olabilirim”

 Hacıoğlu; “Bu günlere gelmemde büyük emekleri olan, rahmetli hocam Yakup Kadri Ceylan’ın “Bu kapıdan girene adını değil, derdini sorarız” felsefesini hayatımın her döneminde kendime ilke edindim” dedi.


Güncelleme : 10:03:00 TSİ  25.12.2014
Ahmet Hacıoğlu; “AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olabilirim”
 
HABER MERKEZİ
Edirne İl Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu’nun AK Parti’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olacağı ve 1. Sıra için şansının çok yüksek olduğu partinin tecrübeli isimleri tarafından zikredilmesinin ardından Hacıoğlu ile bir görüşme temin ettik Milletvekili Aday Adayı olup olmayacağını sorduk.
Kendisinin bir Kırklareli Aşığı olduğunu, her şartta memleketine ve onun insanına hizmet etmek için çalıştığını ifade eden Edirne İl Kültür Müdürü Ahmet Hacıoğlu kendisine adaylık konusunda Kırklarelili hemşehrilerinden sürekli teşvikler geldiğini belirtti.
Hacıoğlu konu hakkında gazetemize şu açıklamalarda bulundu;
“1966 yılında Kırklareli’nin Eriklice Köyü’nde doğdum. İlkokulu Eriklice ve Kayalı Okulları’nda, Ortaokulu Merkez Ortaokulu’nda, Lise’yi de Atatürk Lisesi’nde okudum. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldum. Aynı yıl benim için büyük bir kutsiyeti olan Öğretmenlik Mesleği’ne başladım. Afyon, Çankırı ve İstanbul’da Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür Başyardımcısı ve Okul Müdürü olarak görev yaptım. 2003 yılında 6 bin öğretmeni, 190 bin öğrencisi ile Türkiye'nin en büyük ilçesi İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarı ile yürüttüm.  2011 yılından 2013 yılına kadar İstanbul-Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttüm. 2013 yılından beri Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Bu günlere gelmemde büyük emekleri olan, rahmetli hocam Yakup Kadri Ceylan’ın “Bu kapıdan girene adını değil, derdini sorarız” felsefesini hayatımın her döneminde kendime ilke edindim. Görev yaptığım her kademede bu şuurla hizmet vermeye çalıştım. Bürokraside ki görevimde ortak paydam daima Kırklareli oldu. Gurbetteki Kırklarelililerle irtibat sağlayarak sorunlarının çözümü için çalıştım.
Bir Abdurrahim Karakoç sevdalısı, Yahya Kemal aşığıyım. Evli ve 2 erkek çocuk babasıyım. Adaylık konusunda Kırklarelili hemşehrilerimden ciddi teşvik ve destekler alıyorum. Bu da beni ziyadesi ile memnun ediyor.  Siyasetin içinde yer almayı düşünür müyüm? Doğduğum, büyüdüğüm, en güzel anılarımın saklı olduğu Kırklareli’ne ve onun güzel insanına aşığım. Bu aşk ile Kırklareli’me daha fazla hizmet sunabilmek için siyasette yer almayı düşünebilirim. Ancak adaylık konusunda şu an itibari ile tarafımdan verilmiş net bir karar yok. Şartlara bağlı aday olabilirim. Belirttiğim üzere o gün kü şartlar ne olur bilemiyorum. Aday olmaya da bilirim. Özde herkes yaşadığı yere ve onun insanına hizmet etmeyi ister. Bu Kamuda, özel sektörde, siyasette olabilir. Nerede olursa olsun esas olan herkesin Kırklareli için bir tuğla koyma, bir çivi çakma çabası olmalıdır diye düşünüyorum. 
İnsanlar genellikle kiralık olarak oturdukları evde çok fazla bakım onarım masrafı yapmak istemez. Neden? Çünkü kendi evi değil. Kendi evinde ise her türlü masrafı rahatlıkla yapar. Çünkü bu ev kendisinin evidir. Yaşadığı evi daha yaşanır, daha ferah hale getirmek için her türlü fedakarlığa katlanır.  Bence Kırklarelili olmak ve ona her türlü fedakarlıkta bulunarak hizmet etme aşkı da böyle bir şey olsa gerek.”
Okunma : 680   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.