Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Neden 15 Şubat?”

* Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday adaylığı’nı açıklayan Derya Bulut bunun özel bir anlamı olduğunu anlattı.


Güncelleme : 09:21:00 TSİ  08.03.2015
“Neden 15 Şubat?”
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekilliği Aday Adaylığı’nı açıklayan Derya Bulut Aday Adaylığı’nı açıklamasının ardından İlçe Teşkilatları’nı dolaşmaya devam ediyor. Bulut Demirköy İlçe Teşkilatı’nda Demirköy Belediye Başkanı Muhlis yavuz, MHP Demirköy İlçe Başkanı Erol Akıncı, Fatma Yörük, Demirköy MHP İlçe Teşkilatı ve partililer tarafından karşılandı.
Önce kısaca kendisini tanıtan Derya Bulut Sazaralı olduğunu ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olduğunu söyledi. Bulut; “Kırklareli’de doğdum ve Kırklareli’de büyüdüm ve halen burada ikamet ediyorum. 2 yıldır siyasete girdiğim için Öğretmenlik yapmıyorum. Eğitimle siyaseti yan yana koymak her zaman sakınca yaratmıştır, bu yüzden öğrencilerimizle ve aileleri ile fazla aşır neşir olmuyorum. Eğitimcilik mesleğini arka plandan yapıyorum. 30 Mart sürecinden sonra öyle bir dönemece geldik ki herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini gördüm. Bizden Kırklareli MHP camiası olarak 7 Haziran Seçimleri’ne kadar çalışmamız istedi. 11 Ocak’a kadar İl Başkan Yardımcısı görevime devam ettim. 15 Şubat’tan itibaren de MHP Kırklareli Milletvekili Aday Adaylığımı açıkladım.
* “Neden 15 Şubat?”
Adaylığımı 15 Şubat’ta açıkladım. Aday Adaylığımı açıklarken Abdullah Öcalan 15 Şubat 1999’da yakalanmıştı, PKK bitirilmişti. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin esir aldığı bir terörist’in lideri bir de terörist grubu vardı ama 15 Şubat 2015’e geldiğimizde Bebek Katili, Terörist Başı Abdullah Öcalan’ın ele geçirdiği bir AKP İktidarı var. Bu yüzden bu tarihi özellikle seçtim. Bunları tek tek gittiğim yerlerde anlatma kar verdim. Adaylığımı açıkladığım zamandan sonra teşkilatları bir kez gezme kararı aldım, çünkü teşkilatların özgür olması lazım, kendi kararlarını kendilerinin vermeleri lazım. Beyin yıkamalarla, kulis yapmalarla aday belirleme formülünün başarılı olacağına inanmıyorum. Eğer bizler özgür irademizle karar veremeyeceksek başarı sağlayamayız.
* “Herkes hesap, kitap yapmadan aday adayı olmalı”
“Ben Ülkücüyüm” diyen, “Ben MHP’liyim” diyen değil, “Ben Türkiye sevdalısıyım” diyen ve Milletvekili Adaylığı’na kendisinde o profili görenlerin en ufak bir hesap kitap, en ufak bir kulis propaganda yapmadan, en ufak bir garanti peşinde koşmadan çıkıp aday adayı olması lazım. Ben buradan herkese seslenmek istiyorum. Herkes hesap kitap yapmadan aday olmalıdır. Bugün artık garanti bekleme zamanı değildir, kulis yapma zamanı değildir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bize düşen MHP Çatısı altında Vatan, Millet ve Bayrak aşkıyla yanıp tutuşuyorsak bugün samimiyetle hiçbir beklentimiz olmadan aday adaylığımızı açıklamalıyız. Bundan sonra Genel Merkezimiz, İl Yönetimimiz ve Teşkilatlarımız kimde karar kılar ise 7 Haziran saat 5’e kadar tüm benliğimizle mücadele etmek zorundayız. Çünkü Kurtuluş Savaşı’na giderken kimsenin bir beklentisi yoktu. Tek dertleri vatanı kurtarmaktı. Bizim de tek amacımız ülkemize faydalı olmak olmalıdır.
* “Samimiyetlerinden şüphe duyarım 
Tablo bu kadar net iken hepimize düşen tek bir gerçek var, eğer gerçekten samimi isek hiçbir çıkar gözetmeden, hesap kitap yapmadan seçimler için çalışmak zorundayız. Burada artık eski ülkücüymüş, kırgınmış, küskünmüş, biz içerde kaldık, o dışarıda kaldı vs. düşüncelerini bırakmalıyız. Eğer bu yorumu yapanlar varsa onların samimiyetlerinden şüphe duyarız. Bu kişiler vicdandan bahsetmesin, gönül işinden bahsetmesin. Bugün MHP’de siyaset yapmak hakikaten takdire şayandır. Her türlü dış olumsuz etkilere maruz kalıyorsunuz. Daha çok açığınız aranıyor, eksiğiniz aranıyor. Eksiğiniz açığınız yoksa bile üzerinize yaftalar yapıştırılabiliyor. Biz bunları yeter ki gidip halkımıza anlatalım. Bizim halkımızda karşılığımız var. Öyle bir algı operasyonuyla karşı karşıyayız ki bunları gidip defalarca anlatmamız gerekiyor. Yandaş medya vatandaşımıza kara bir düzen empoze ediyor. Biz bununla mücadele etmek zorundayız. 
* “Genel Başkanımızın inancıyla hareket etmeliyiz”
Genel Başkanımızın inancıyla hepimiz hareket etsek bugün AKP diye bir şey ortada kalmayacak. Ya Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi herkes bütün benliği ile çalışacak ya da 7 Haziran’dan sonra kimse sesini çıkarmayacak. Bu çok önemli bir süreçtir. Ecdadımızdan bir miras aldık ve bu mirası sürdürebilmek için hepimizin canla başla çalışması gerekir. Demokratik yollarla, acı çekmeden biz bunu başarabiliriz. Belediye başkanlığı seçiminde tarihte ilk kez bir Milletvekili çıkarabilecek oy aldık. Bu oyları kaybetmemek için kimsenin bireysel olarak çalışmaması gerek. Oncular, buncular kavramları artık konuşulmaması gerekiyor. Burada teşkilatlara çok iş düşüyor. Kiminle kazanılacaksa ona göre strateji belirlemeleri gerekiyor. 
* “Kendimizi değil, partimizi ve Ülkemizi anlatmalıyız”
Biz Aday Adayları’na düşen görev kendimizi anlatmaktansa partimizi anlatmak, ülkemizin ne kadar zor durumda olduğunu anlatmaktır. İçimizden kim çıkarsa o kişiye destek olarak 7 Haziran’da Kırklareli’den bir Milletvekili göndermeliyiz. Belki de o bir Milletvekili ile biz AKP’yi iktidardan indirebileceğiz. 1 Milletvekili’nden 1 Oy’dan ne olur diye düşünmeyin ancak bu şekilde kazanılabiliyor” dedi. (Gülcan Kutlu)

Okunma : 468   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.