Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Tadı Damaklarda kalacak”

* Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Kırklareli’de görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek, Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali program akışını paylaştı. 


Güncelleme : 10:19:00 TSİ  26.05.2015
“Tadı Damaklarda kalacak”
 


HABER MERKEZİ
Bu yıl 25’incisi düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali öncesi Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü öğle yemeğinde, Kırklareli’de görev yapan yerel ve Ulusal Basın Mensupları ile bir araya geldi. 
Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu Basın Mensupları ile buluşmasında; “1990 yılında kutlanmaya başlayan festivalimiz, kentimizin gururu olmaktan öte kültürleri buluşturan, kültür ve sanatı ülke gündemine taşıyan bir festivaldir”  dedi.
Kesimoğlu, Basın Mensupları ile buluşmasında yaptığı konuşmasına şöyle devam etti;
“Bu Yıl Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivalimizin 25’incisini düzenliyoruz. Belediye Başkanlığımın ilk Görkemli festivali yaşıyorum. Geçen Yıl Soma’da yaşanılan Facia nedeniyle Festivalimizi iptal etmiştik. Bu yıl Arkadaşlarımız ile birlikte zengin bir programla halkımızın karşısına çıkıyoruz. İçerisinde toplumumuza maal olmuş sanatçılarımız, yazarlarımız var. Engellilere yönelik etkinliklerimiz, sportif faaliyetlerimiz var. 7’den 70’e her kesime hitap edecek herkesin kendinden bir şeyler bulacağı zengin bir festival olacak. Bu yıl bir hafta değil de 4 günde toplayalım istedik ve umuyorum böylesi daha iyi olacak 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü güzel bir kortejle açılış yapacağız.  Korteje yabancı ülkelerden konuklarımız katılacak. Çin’in Suining bizim kardeş belediyemiz onun yetkilileri de korteje katılacak. Bu vesile ile konuklarımız bizleri kültürümüzü daha iyi tanıyacak bizde Kırklareli’mizi daha Dünyanın öteki ucuna tanıtmış olacağız. Çin’in dışında Moldovya’dan, Bulgaristan’dan Yunanistan’dan ve Türkiye kardeş belediyemiz Bursa Nilüfer Belediyesi’nden Misafirlerimiz olacak. Nilüfer belediyesinden yaklaşık 50 Kişilik folklor ekibi gelecek. Bunun yanı sıra sürpriz konuklarımız ve sürprizlerimiz olacak. Bu Festivalin halkımız tarafından ciddi bir sahiplenme olacağına inanıyorum. Biz sanatçıları Halkımızın, gençlerimizin tercihlerini göz önünde bulundurarak belirledik. İnanıyorum ki, coşku, huzur ve tadı damaklarda kalacak güzellikte bir festival olacak. Bu festival ile Kırklareli’mizi ulusal ve uluslar arası bazda tanıtmış olacağız. Bu festivalin Kırklareli’mize çok katkısı ve faydası olacağına inanıyorum.”
* “Haber alma özgürlüğünün engellenmesini lanetliyorum”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Anadolu Ajansı (AA) Muhabirleri Özgün Tiran ve Ufuk Ertop’a yapılan saldırıyı ve halkın haber alma özgürlüğünü engelleyenleri kınayarak toplumun haber alma özgürlüğünün engellenmesini lanetledi. 
Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu, Basın Mensupları ile buluştuğu yemekte Kırklareli AA Muhabirleri Özgün Tiran ve Ufuk Ertop’a geçmiş olsun dileyerek; “Basın Mensubu birine yapılan saldırı Toplum’a yapılan bir saldırıdır.  Halkın Haber alma Özgürlüğünü engelleyen bir davranıştır.  Bu engeli bu davranışı Lanetliyor ve kınıyoruz. Yargıya intikal etmiş bir olaydır inanıyorum yargı gereğini yapacaktır. Saldırıya uğrayan basın mensubu kardeşlerime de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın olduğu gün kendilerini aradım geçmiş olsun dedim ve her zaman yanınızdayım” dedi. 
Toplantının ardından Basın Mensuplarının sorularını ve Önerilerini dinleyen Başkan Kesimoğlu’nun Basın Mensupları buluşması, Hatıra Fotoğrafı çekimi ile sona erdi. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 481   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.