Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“PROJELERİMLE GELİYORUM”

* AK PARTİ Kırklareli Milletvekili aday adayı Türker Yörükçüoğlu, Kırklareli iline tarihi hizmetlerin kazandırılması için proje bazında çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.


Güncelleme : 09:29:00 TSİ  12.03.2015
“PROJELERİMLE GELİYORUM”
 


HABER MERKEZİ
ANKARA’da, uzun yıllar (Başbakanlığı döneminde) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ekibinde yer alan ve Milletvekili Aday Adayı olmak üzere son olarak görev yaptığı Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa eden Türker Yörükçüolu; 7 Haziran Seçimleri sonrasında milletvekili olması durumunda hayata geçirmeye çalışacağı projelerinin bir kısmını gazetemizle paylaştı. 
* Sosyal Kalkınma
“Kırklareli halkı olarak en büyük eksikliğimiz dayanışma yeteneğimizin zayıf olmasıdır. Aile örgümüzün kuvvetlendirilmesi, kentlilik bilincinin oluşturulması, toplumsal yardımlaşma ve birbirimizle iletişim yönünde ciddi çalışmalarımız olacaktır. 
* “Köylerimiz boşalıyor”
Kırklareli’mizin güzide köyleri bugün can çekişir hale getirildi. Böyle giderse 20 yıla kalmaz köylerimizin yarıdan fazlası kendiliğinden kapanacak. Bugüne kadar köylerimizi bekleyen bu trajedi kimsenin umurunda olmadı. Aslında bugün de kimsenin umurunda değil. Fakat ben umursuyorum. Köylerimiz bizim bu topraklardaki varlığımızın mührüdür. Köylerin eski zenginliğine kavuşturulması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunlar köylülere yönelik hayvancılık projelerinden diğer tarımsal işletmelere kadar çeşitlilik gösterecek ve tamamen köylülerimize hitaben olacaktır.”
Yörükçüoğlu’nun şehrimizi ilgilendiren projeleri ve detayları:
* Hızlı Tren’in Kırklareli ile bağlantılı olması
“Demiryoluna sahip olan ve geçtiğimiz yıllarda iptal edilerek, atıl hale gelen Kırklareli Tren Seferleri’nin, Babaeski‘den geçecek olan Hızlı Tren Ağı ile entegre edilmesi veya taşıma yolu ile Babaeski‘ye yolcu intikalinin sağlanarak, Hızlı Tren’den Kırklareli merkez ilçenin de istifade ettirilmesini düşünüyoruz.
 * Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar Çevre Yolu
Başta ağır tonajlı kamyonlar olmak üzere, her gün binlerce araç ilçe merkezlerimizden geçiyor. Bu yoğun trafik ilçe merkezlerinden alınarak, çevre yollarının hayata geçirilmesi ile kentlerimiz rahatlatılacak. Böylece kentlerin trafik yoğunluğundan ve bunun getirdiği risklerden arındırılması sağlanacak.        
* Kırklareli’nin tüm büyük ilçeleri birbirine Duble Yolla bağlanacak
Kırklareli Merkez, Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize ilçelerimizin tamamı birbirine duble yollarla bağlanacak. Diğer ilçe yollarımız da kaliteli geniş yollar ağı ile donatılacak. 
* Turizm gelirlerinin arttırılması
Demirköy-İğneada’dan, Bulgaristan ile Türkiye arasında bir yolcu sınır kapısının açılması ile turizm hareketinin arttırılmasını hedefliyoruz. İğneada ve Kıyıköy’ün turizm açısından desteklenerek buraların Turistik Cazibe Merkezi yapılması ve iki doğa harikası kasabamızın Türkiye çapında imrenilecek kadar bayındır hale getirilmesini düşünüyoruz.
* Kültürel mirasların öne çıkarılmaları
Demirköy ‘ deki DUPNİSA MAĞARASI ile DÖKÜMHANE, Vize İlçesi’ndeki MANASTIR ve benzeri tarihi ve kültürel varlıklarla, Vize İlçesi’ndeki tarihi mekan ve eserlerin profesyonel anlamda tanıtımlarının yapılması, bölgeye tarihçi, bilim adamı, yerli ve yabancı heyetlerin çekilmesi gibi yollarla, Kırklareli ilinin daha iyi tanınmasını sağlamak. Bu yolla da ayrıca bölge ekonomisine katkıda bulunmak.
* Gençlik
Gençlerimiz ile ilgili özel çalışmalarımız olacak. Spor ve kültür merkezleri ile gençlerimizin kişisel ve bedensel gelişimine ciddi katkıda bulunmak gerektiğine inanıyorum. Bizim en büyük hedefimiz Kırklareli gençliğinin elindeki fırsatları arttırmak ve tüm Türkiye’nin imrendiği bir kültürel zenginliği ortaya çıkarmaktır. Spor alanında büyük atılımlar yapacağız. Ben buna spor seferberliği diyorum. Kırklareli ili spordaki başarılarıyla çok kısa zaman içinde tüm Türkiye’nin gıpta ile baktığı bir vilayet olacaktır.
* Orman Turizmi canlandırılmalı
Demirköy, Vize, Kofçaz gibi dağlık ve ormanlık bölgelerde Doğa Turizmi’nin canlandırılması, otantik köy oluşumları ile bölgeye ziyaretçi çekilmesi ve gelir kazandırılması sağlanması öncelikli hedeflerimiz arasında. Trakya Kalkınma Ajansı ve benzer kaynaklar sayesinde nitelikli projelerin desteklenmeleri sağlanacak.
 * Çevreye Duyarlı İstihdam
İşsizlik oranının mümkün olabildiğince aşağılara çekilebilmesinin temini için; il genelinde (OSB ve elverişli alanlarda) yatırımların çoğaltılması, desteklenmesi ve cazip hale gelebilmesi için, gerekli tedbirlerin alınması. Bölgesel kalkınmanın sağlanabilmesine katkı sunulması amacı ile de yatırımlarını OSB‘lerde yapanlar için, devletin destek ve teşvikleri sağlanacak. Yerel kalkınmaya önem verilerek meskûnlarımızın teşebbüs imkanlarının arttırılması, bu doğrultuda teşvik ve hibe projeleri geliştirilmesi.”
 * “Proje bazında çalışıyoruz”
 Öncelikle, İl ve İlçe Teşkilatları ve ayrıca tüm bölge halkı ile iyi bir diyalog ve iletişim içerisinde bulunduklarını belirten Türker Yörükçüoğlu; “Öncelikli olarak sorunların tespitini yapıyoruz. Sonra da bunları ilgili Bakanlıklarla görüşerek, çözüm yollarını araştırıyoruz. Hamaset ve nutuk atarak bir yere varılamayacağının bilincindeyiz. Aksi halde, sadece nutuk atıp hamasiyet sergileyerek, bu yöntem sayesinde iktidar olabilmeyi unutan CHP’ye döneriz” dedi.
 * “Bizi bilen biliyor”
Milletvekili Aday Adayı olmasıyla birlikte, bölgedeki siyasi dengelerin değişmeye başladığının, siyasi kulislerde yoğun şekilde dillendirildiğini ve özellikle de bu endişeyi CHP camiasının açıkça dışa vurduğunu dile getiren Türker Yörükçüoğlu; “Elbette ki, bizim başarımızı engellemek, gölge düşürmek veya yolumuzu kesmek üzere gayret sarf edenler olmuştur ve olmaya devam edecektir. En büyük hedefimiz güçlü bir Kırklareli ve daha cesaretli bir girişimci sınıfının ortaya çıkmasıdır. 
Bizim için önemli olan, halkımıza en iyi hizmeti sunabilmektir. Halkımızın bize vereceği görev ve sorumluluk çerçevesinde, her saniyemizi halkımızın yararına kullanmak için gayret edeceğiz. Sahip olduğumuz bilgi ve birikimle, çevremiz ve iletişim ağımız sayesinde Kırklareli‘nin önemli hizmetler kazanacaktır inşallah” dedi.        

Okunma : 510   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.