Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
KLÜ’den 2 bin 533 öğrenci mezun oldu

* Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç;  “Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır” dedi.


Güncelleme : 09:35:00 TSİ  13.06.2015
KLÜ’den 2 bin 533 öğrenci mezun oldu
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi'nden (KLÜ) 2014-2015 Akademik Yılı’nda mezun olan 2 bin 533 öğrenci 11 Haziran 2015 Perşembe günü saat 14.00’te düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
Kırklareli Festival Alanı’nda gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni öğrencilerin Kortej Geçişi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, Üniversite 1’ncisi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrencisi Osman Durmaz mezun olan öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Durmaz, konuşmasına kendilerini büyüten, yetiştiren anne babalarına teşekkürler ederek başladı. Ailesinden sonra Kırklareli Üniversitesi Ailesine, Öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür ederek; “Kırklareli Üniversitesi’nin Mezunu olmanın gururunu her yerde taşıyacağız” dedi. 
Tören KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın konuşması ile devam etti. Prof. Dr. Aykaç; “Hepimiz çok heyecanlı ve sevinçliyiz. Bugün ürünlerini aldığımız, eğitim öğretim yılı boyunca verdiğimiz emeklerin karşılığını somut olarak gördüğümüz bir gündür. Bugün ülkemizin bütün branşlarında birer yıldız olarak katma değer sağlayacak, yüceltecek ve onu içinde bulunduğumuz çağın bir adım daha ileri götürmek yolunda uğraş verecek olan pırıl pırıl genç beyinleri, genç yürekleri, genç nefesleri mezun etmenin, onları ailelerine ve güzel ülkemizin geleceğine kazandırmamızın haklı gururu, onuru ve sevincini yaşıyoruz. 7 yıl önce küçük ve şirin bir il olan Kırklareli'nde zor şartlarda kurulan Kırklareli Üniversitesi, azim gayret ve cesaretle her gün biraz daha ileriye giderek bugünlere geldi. Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır' ilkesiyle hareket ederek tüm üniversite kadro coşku ve hayretle bu güne kadar çalıştı. El ele verdik güçlerimizi birleştirdik. Halkımızın destek ve heyecanını aldık. Her geçen gün gelişen ve büyüyen üniversitemize, her geçen yıl yeni eğitim öğretim programları, eğitim öğretim mekânları, spor tesisleri, kültürel mekanlar ve sosyal mekanlar yapmaya devam ediyoruz" dedi.
Kırklareli Vali Vekili Bekir Sıtkı Kocakundakçı da, mezun olan öğrencilerin iyi bireyler olarak topluma ve Türkiye'ye güzel hizmetler sunacağına inandığını belirtti. Konuşmaların ardından Vali Vekili Kocakundakçı, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Rektör Aykaç ile kurum müdürleri üniversiteden derece ile mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi.
Kırklareli Üniversitesi'nden 2014-2015 Akademik Yılı’nda; Fen Edebiyat Fakültesi, 316 öğrenci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 216 öğrenci, Sağlık Meslek Yüksekokulu 165 öğrenci, Babaeski Meslek Yüksekokulu 260 öğrenci, Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu 420 öğrenci, Pınarhisar Meslek Yüksekokulu 211 öğrenci, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 259 öğrenci, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 212 öğrenci, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 300 öğrenci, Vize Meslek Yüksekokulu 174 öğrenci toplamda ise 2 bin 553 öğrencisini 7. Yılı’nda mezun etti.
Tören sonunda öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı. Öğrenciler Mezuniyet sevinçlerini aileleri ile paylaşırken aileleri de çocukları ile gurur duydular. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 585   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.