Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kültür Merkezi yakında hizmette

Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nde Pratik Kız Sanat Okulu Kültür Merkezi haline getirilecek. Pınarhisar’ın sosyo-kültürel altyapı ve yaşam kalitesini üst seviyelere çıkartacak olan “Pınarhisar Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor” Projesi ile ilgili olarak Pınarhisar Belediyesi’nden şunlar kaydedildi:


Güncelleme : 09:13:00 TSİ  25.07.2015
Kültür Merkezi yakında hizmette
 

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’nde Pratik Kız Sanat Okulu Kültür Merkezi haline getirilecek. Pınarhisar’ın sosyo-kültürel altyapı ve yaşam kalitesini üst seviyelere çıkartacak olan “Pınarhisar Kültür Merkezi’ne Kavuşuyor” Projesi ile ilgili olarak Pınarhisar Belediyesi’nden şunlar kaydedildi:
“Trakya Kalkınma Ajansı, 2015 Yılı Proje Teklif Çağrı Programları kapsamında gerçekleştirilen değerlendirme çalışmaları sonra ermiş ve 2015 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nda yapmış olduğumuz ''Pınarhisar Kültür Merkezine Kavuşuyor'' adlı proje, yapılan tüm değerlendirmelerin ardından başarılı projeler arasında bulunarak desteklenmeye hak kazandı. Karşılıksız mali desteğin tahsis edilebilmesi için Trakya Kalkınma Ajansı ile Pınarhisar Belediyesi arasında imzalanan sözleşme kapsamında Ağustos Ayı içerisinde faaliyetlerine başlanması planlanan proje 15 ay içerisinde tamamlanarak Pınarhisar’ın hizmetine sunulacaktır.
* Projenin genel amacı nedir? 
Pınarhisar’ın sosyo-kültürel alt yapısını ve yaşam kalitesini iyileştirerek bölgeyi daha yaşanabilir kılmak ve sahip olduğu turizm potansiyelini çevreyle uyumlu bir şekilde harekete geçirerek turizmin bölge ekonomisindeki payını ve ulusal düzeyde rekabet gücünü arttırmaktır.
* Projenin özel amaçları nedir?
Pınarhisar ilçesinin ihtiyacını karşılayacak ve sosyo-kültürel canlanmaya neden olacak, kültür-sanat faaliyet ve aktivitelerine imkan sağlanacak. Bölge halkının yasam kalitesini iyileştirmeye ve ilçeyi daha yaşanabilir kılmaya yönelik bölgede ilk olma özelliğini taşıyan kültür merkezini ilçenin hizmetine sunmak. Pınarhisar ilçesinin turizm sektöründe ulusal ve uluslar arası pazarda bölgenin rekabet gücünü arttırmak ve aldığı pazar payının arttırılmasına katkıda bulunmak amaçlı turizm potansiyelini harekete geçirebilecek ekonomik girdiye dönüştürecek Pınarhisar'daki korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli sivil mimari örneği yapı olan ve Osmanlı son dönem özelliklerini yansıtan restorasyon proje dahilinde Pınarhisar pratik kız sanat okulu' nun yok olmasını önlemek, kent yasamı içerisinde kullanılarak korumak ve bu sayede yerel kültür mirasını gelecek nesillere taşıyarak tanıtımı sağlanacaktır.
* Projeden neler bekleniyor?
Hazırlanan proje ile 716 m2 tescilli koruma altında kapalı alanın restore edilerek turizme kazandırılması, 1930 m2 tescilli koruma altında açık çevre alanın sosyal alan olarak düzenlenmesi ve rehabilite edilmesi. Pınarhisar’da bölgenin ilk defa bir kültür merkezi açılarak halkın hizmetine sunulması. genç nüfus, tüm Pınarhisar halkı ve bölgedeki kültür sanat ve turizm amalı dernekler sanatsal ve kültürel faaliyet ve aktivitelere katılma, sunma , izleme ve ziyaret etme imkanı sağlama, ilçe sosyo-kültürel canlılık sağlanarak dış göçün önüne geçilmesine katkıda bulunması.Pınarhisar ilçe merkezindeki bu binanın kullanıma açılmasıyla ilçe emniyeti açısından , güven ve huzur bozucu özelliğin ortadan kaldırılması ve bu sayede bu metruk yapının özellikle gençler ve zararlı madde bağımlıları tarafından kötü amaçlarla kullanımının önüne geçmek amaçlanıyor. Projenin başvurusunu Pınarhisar belediyesi yaptı. Proje Koordinatörlüğünü İnşaat Mühendisi Hasan İbrahim Yılmaz, Proje Koordinatör yardımcısı İnşaat Mühendisi Ufuk Erbay yapacak. Projenin bütçesi 962.653,23 TL olarak belirlenirken destek tutarı 620.581,09 TL olacak. Projenin tamamlanma süresi 15 ay olarak belirlendi.” 

Okunma : 751   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.