Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Trakya'da destan yazacağız”

* Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu;  “Sulamada büyük bir hamleye başladık. Sulama olmadan yeteri kadar ürün almak mümkün değil. Yatırımlarımız ile Trakya'da bir destan yazacağız. Bunun sözünü veriyoruz.” Dedi 

* Türkiye’nin 13 yılda büyük hedeflere ulaştığını, bundan 14 yıl önce IMF heyeti törenlerle karşılandığını söyleyen Bakan Eroğlu, IMF'ye 23,5 milyar dolar borcumuzu ödedik. Hatta şu anda IMF'ye 5 milyar dolar borç vermek için Merkez Bankası'yla IMF arasında protokol imzalandı. Nereden nereye" dedi. 


Güncelleme : 09:57:00 TSİ  29.04.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Trakya'da destan yazacağız”
 KADİR SİNİCİ 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün Kırklareli’ye gelerek 19 tesisin temelini atma ve 6 tesisin açılışını yaptı. 27 Nisan 2015 Salı Günü Vilayet Meydanı’nda saat 11.00’da gerçekleşen 19 tesisin temel atma ve 6 tesisin açılışına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Devlet Su İşleri Genel Müdür Ali Rıza Diniz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Milletvekili Adayları, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Belediye Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
*"Kırklareli’ye ayrı bir gönül bağım var.” 
Devlet Su İşleri Genel Müdür Ali Rıza Diniz ile  Kırklareli Valisi Esengül Civelek’in konuşmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu törende bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasına Kırklareli’ye ayrı bir gönül bağının olduğunu söyleyerek başladı. Ereğlu Gönül bağını ise şu şekilde açıkladı; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde Yıldız Dağları'nı delerek İstanbul'a su götürdük ve İstanbul’un su ihtiyacını Kırklareli’den karşıladık. Bu nedenle Kırklareli’ye ayrı bir gönül bağım var.” 
“Muhtar bile olamaz dediler.” 
"Sayın Cumhurbaşkanımıza 'muhtar olmazsın dediler' ama Allah'a şükürler olsun ki Cumhurbaşkanı oldu" diyen Eroğlu, Kırklareli'ne vefa borçlarının olduğunu söyledi . Güzel hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyleyen Eroğlu, "Türkiye'de muhteşem hizmetlere imza atılıyor. Lütfen 12, 13 yıl öncesini bir düşünürseniz, Türkiye'nin hali neydi, nereden nereye geldi. Filim şeridini geriye sararak bir düşünün. 2002 yılında dövizimiz yoktu, merkez bankası tamamen boşalmıştı. Memur maaşlarının ödenebilmesi için gidilmedik kapı kalmadı. Paramızın yanında altı sıfır vardı. Bu bize yakışır mı? Hançer yarası gibi bir sızı meydana getiriyordu. Allah'a şükür hükümetimiz paradan altı sıfırı atarak, değerli bir para haline getirdi.” 
“IMF'ye 5 milyar dolar borç vermek için Merkez Bankası'yla IMF arasında protokol imzalandı.”

Geçmişte IMF'den bir heyetin  Türkiye geldiğinde devlet büyüğü gibi kırmızı halılar serilerek karşılandığını söyleyen Eroğlu, "IMF yetkilisi bütün taleplerini kabul ettirerek, istediklerini almak suretiyle ülkemizi terk ederlerdi. Buda bizi fevkalade rahatsız ediyordu. "Biz büyük bir milletiz. Şanlı bir bayrağımız var. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcumuzu ödedik. Hatta şu anda IMF'ye 5 milyar dolar borç vermek için Merkez Bankası'yla IMF arasında protokol imzalandı. Nereden nereye"Biz büyük bir milletiz. Şanlı bir bayrağımız var. Bu yüzden ilk defa IMF'ye borcumuzu ödeyerek, 23,5 milyar dolar, hatta şuanda IMF'ye 5 milyar dolar, borç vermek için Merkez Bankası'yla IMF arasında protokol imzalandı, nereden nereye. Türkiye'nin artık büyük hedefleri var. Allah nasip ederse birinci büyük hedef 2023 yılı. Bu 10 yılda cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Türkiye'yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşımak istiyoruz. Türkiye buna hazır. Şanlı bayrağımız daha da zirveye dikilecek. Buna yürekten inanıyoruz. Büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Hedeflerimiz büyük.
“Kırklareli geçmişte unutulmuş bir şehir.”
Kırklareli'nin geçmişte unutulmuş bir şehir olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, yolu, barajı, sulama tesisleri, hastaneleri olmayan bir kenti yaşanabilir bir şehir haline getirdiklerini söyledi. Eroğlu; "İzmir'e, Yalova'ya, Mersin'e, Kırklareli'ne, Tekirdağ'a, Edirne'ye, Kars'a, Mardin'inde 77 şehrin su sorununu çözdük. İstanbul'da günü kurtaracak su yoktu. Şimdi diyoruz, 2071 yılına kadar İstanbul'un suyu var Allah'a şükür. Sulamada büyük bir hamleye başladık. Sulama olmadan yeteri kadar ürün almak mümkün değil. Yatırımlarımız ile Trakya'da bir destan yazacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Biz sözümüzün eriyiz. TRAGEP inşallah muhteşem şekilde tamamlanacak. TRAGEP'i anlatmaya kalksam sabaha kadar zaman yetmez. Yaparsak biz yaparız. Çünkü bizim yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Başka bir muhalefetin buraya bir çivi çakma şansı yok. Yolu da, barajı da, göleti de, sulama tesisini de, hastaneleri de biz yaparız". Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, kentte tesislerin inşaatını yapan firmanın müteahhitlerini çağırarak pazarlık yaptı. Müteahhitlerden, sözleşmeye koyulan tarih ve saate uyulması için taahhüt alan Eroğlu, uyulmaması halinde de ceza olarak okul yapma sözü aldı. Ardından Bakan Eroğlu ve beraberindekiler 19 tesisin temelini atarak, 6 tesisin açılışını gerçekleştirildi.”
*Temeli atılan tesisler
Kırklareli Kızılcıkdere Sulaması. Kırklareli Pınarhisar KurudereGöleti. Merkez Kavaklı Beldesi Yerleşim Alanı Karahıdır Deresi (İncidere) Taşkın Korunma. Merkez Karahıdır ve Bademlik Mahallesi’nin İncidere taşkın koruma. Demirköy Sivriler Köyü Longoz Fidanlığı Bulanık Dere Taşkın Koruma. Pınarhisar Cevizköy Köy içi deresi (Revize) Taşkın Koruma. Pehlivanköy İlçesinin Çoroğlu Dere taşkın koruma. Lüleburgaz Sakızköy Beldesi Belde içinden geçen Tırtan, Killik ve Karadere (Revize) taşkın koruma. Kofçaz Ahlatlı Değirmen Dere Taşkın Koruma. Kofçaz Malkoçlar Köyü Çatılık Dere Deresi Taşkın Koruma. Kofçaz Karaabalar Köyü Taşkın Koruma. Kofçaz Aşağı Kanara Köyü Kanara Deresi Taşkın Koruma. Kofçaz Yukarı Kanara Köyü Kanara Deresi. Kırklareli Üniversitesi Merkez Kampüs Taşkın Koruma. Lüleburgaz Karaağaç Köyü Poyralı Dere Taşkın Koruma. Kırklareli Merkez Dokuzhöyük ve Karahalil  KöyleriArazilarinin Teke Dere Taşkın Koruma Kırklareli Lüleburgaz Umurca Köyü’nün Kavakdere Taşkın Koruma. Kırklareli Merkez İnece Beldesi Kazımpaşa Mahallesi’nin Yenibağlık Deresi Taşkın Koruma. 
*Açılış Yapılan Tesisler 
Kırklareli Babaeski Belediyesi Evsel Atıksu Arıtma Tesisi. Kırklareli Babaeski Belediyesi Evsel Atıksu Arıtma Tesisi. Kırklareli Merkez Üsküp Göleti (Revize). Kanarderesi Mesire Yeri. Kofçaz ilk Müdahale Ekip Binası. Kırklareli Evrensekiz-AhmetbeySoğucak Dere Taşkın Koruma.  (kadir Sinici)

Okunma : 431   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.