Güncelleme: TSİ     17 Ocak 2022 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Meclis Demirköy’deki Özel İdare İşhanı’nı satışa çıkarıyor

* Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ocak Ayı 2. Birleşimi’nde alınan karar doğrultusunda Demirköy İlçesi’nde yer alan Özel İdare İşhanı’nın satışı çıkartılması onaylandı. Oylamada CHP Demirköy Meclis Üyesi Safet Üyesi Çekimser Oy kullandı.


Güncelleme : 09:30:00 TSİ  07.01.2015
Meclis Demirköy’deki Özel İdare İşhanı’nı satışa çıkarıyor
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ocak Ayı Toplantıları 06 Ocak 2015 Salı günü saat 11.00’de Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında gerçekleştirilen 2. Birleşim ile devam etti.
* Kırım tüm Meclis Üyeleri’ni“Doğal Varlıklar ve Çevresel Etki Değerlendirmesi” Seminerine davet etti
Gündem maddelerine geçmeden önce Meclis Üyesi Gürcan Kırım gündem dışı söz alarak, Türkiye Barolar Birliği tarafından 10 Ocak 2014 Cumartesi günü Kırklareli’de yapılacak olan “Doğal Varlıklar ve Çevresel Etki Değerlendirmesi” konulu Seminer ile ilgili olarak kısa bilgi vererek tüm Meclis Üyeleri’ni Kırklareli’nin geleceği için büyük önem arz eden bu seminere katılmaya davet etti.
* Meclis kınadı, Eser hatasını kabul etti
Gündem dışı söz alan Meclis Üyesi Yeşim Girgin’de 05 Ocak 2015 Pazartesi günü Şeker Depoları’ndaki Kongre Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’in burasının yapımında büyük emeklerinin geçtiğini düşündüğü Meclis Üyeleri’ne bir teşekkür bile etmemesini kınadığını dile getirdi. Girgin’in bu kınamsına başta Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan olmak üzere CHP Grup Başkanı Çetin Şinikoğlu, AK Parti Grup Başkanı Nihat Sağlam ve MHP Grup Başkanı İbrahim Akten ile diğer Meclis Üyeleri’de katıldıklarını dile getirdiler.
Bu konunun konuşulduğu dakikalarda Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’de toplantı salonuna geldi. Bu durum ile ilgili olarak açıklamada bulunan Eser, bu kusurun tüm sorumluluğunun kendisinde olduğunu belirterek, Meclis Üyeleri’ni bizzat gelip teşekkür etmek istediğini belirterek şunları kaydetti:
“Sakınan göze çöp batarmış” diye bir atasözü var. Özellikle davetiyelerde eksik olmasın, hatamız olmasın, zamanında yetiştirelim. Hatta meclis başkanımız encümen toplantısında ifade etmişti hepinize mail attık diye. Dün sabah itibariyle davetiyelerinizin takdim edileceğini de söylemiştim. Dünkü programda teşekkür kısmında Bu anlamda teşekkürü en çok hak eden meclisimiz idi. Bugün bunun için buradayım. Dünkü eksiklik tamamen bana aittir. Bunun sorumluluğunu üstleniyorum. Böyle bir konuşmada meclisimize özellikle teşekkür etmem gerekirdi. İster buna dikkat eksikliği diyin, ya da ne diyecekseniz siz karar verin. Ama bu kusur benim kusurum. Bugün basının huzurunda bunu telafi etmek için buradayım, ne kadar telafi edeceksek. Ama bundan sonrada yine bu tür programlarımız yapılacak ve benim tarafımdan gündeme getirilecektir. Bu vesileyle sadece bu programda değil 159 bin katkı ile değil, bizim Özel İdare olarak yürütmekte olduğumuz diğer projelerde de verilen katkı, hatta proje dışında hizmetlere de meclisimiz desteğini görmemek bilmemek mümkün değildir. Bütün bunları ayrı ayrı dikkate alarak değerli meclis üyelerimize basının huzurunda, idare adına ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum. Buradaki kusurun düzeltilmesini istiyorum. Bu kusuru başka yerde aramaya gerek yok. Herhangi bir mazerete sığınmıyorum. Her nasıl olduysa bunu atladım.”
* Denetim Komisyonu seçildi
Gündem dışı konuşulan konuların ardından Ocak Ayı 1. Birleşimi’ne ait tutanak özetinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından gündemde yer alan maddelerin görüşülmesine geçildi.
Kırklareli İl Özel İdaresi’ne bağlı tüm birimlerin 2014 yılı içerisinde yaptığı faaliyetleri kontrol ederek, rapor oluşturup Şubat Ayı sonuna kadar Meclis Başkanlığı’na sunacak olan Denetim Komisyonu için gizli oy açık tasnif usulü ile seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda; Çetin Şinikoğlu, Seyhan Delioğlu, Gürkan Umut, Serdar Dura, Ertuğrul Koç Denetim Komisyonu’na seçildi. 
* Köy Yolları güncellendi
Kırklareli İl Özel İdaresi’nin 2014 Yılı Köy Yolu Envanteri Çalışmaları ile ilgili olarak Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Kuşoğlu Meclis Üyelerine bilgiler vererek; “Kırklareli il genelinde 1257 Kilometre 2. Kat Asfalt, 546 Kilometre Stabilize, 16 Kilometre Tesfiye ve 99 Kilometre Ham Yol olmak üzere toplam 1918 Kilometre Köy Yolumuz bulunmaktadır. Bu yılların güncellenmesi için sizlere talepte bulunduk” dedi. Yapılan talep değerlendirildikten sonra oybirliği ile kabul edildi.
* Demirköy’deki Özel İdare İşhanı’nın satışı onaylandı
Yıllardan beridir Kırklareli İl Genel Meclisi gündemine gelen Demirköy’deki mülkiyeti Kırklareli İl Özel İdaresi’ne ait Özel İdare İşhanı’nın durumu ile ilgili olarak 2014 Yılı Aralık Ayı gündeminde alınan karar doğrultusunda Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Bora Terzi tarafından okundu. Hazırlanan raporda Özel İdare İşhanı’nı binasının Demirköy Kaymakamlığı’na olan tahsisinin iptal edilmesi ile söz konusu işhanı binasının tadilatı ve her türlü bakımının İl Özel İdaresi’ne büyük külfet getireceğinden satılmasının uygun olduğu belirtildi. Okunan rapor hakkında CHP, AK Parti ve MHP Grup Başkanları söz alarak ince ayrıntısına kadar hazırlanan rapor için komisyon üyelerine teşekkür ederek, partiler olarak olumlu yönde oy kullanacaklarını dile getirdiler. Yapılan oylama sonucunda CHP Demirköy Meclis Üyesi Safet Üresin Çekimser Oy kullanırken, diğer meclis üyeleri Evet Oyu kullandılar. Oylama ile Kırklareli İl Genel Meclisi Özel İdare İşhanı’nın satılmasına onay vermiş oldu.
* Hayırsever Vatandaşlar belirlendi
2015 Yılı içerisinde Mütevelli Heyetleri’nde görev alacak olan hayırsever vatandaşların belirlenmesi için verilen teklifler Meclis Üyeleri tarafından değerlendirildi. Yapılan oylamalar sonucunda; Kırklareli Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne; Safet Yüce, Sevil Çakılyürek. Demirköy İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne; Ayhan Döger, Orhan Çalışkan ve Pehlivanköy İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne; Yusuf Yıldırım, Nezihe Pekcan, Kadriye Yörük seçildi. (Savaş Eskici)   


  

Okunma : 583   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.