Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Demirköy Yeni Yıl’a yoğun kar ile girdi

* Demirköy'de önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece ve sabah saatlerinde etkili oldu. Kar yağışı ve tipi, Demirköy Yeniceköy arasındaki ulaşımı etkiliyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım yavaşladı. Demirköy'de okullar Çarşamba günü de tatil edildi. 


Güncelleme : 12:50:00 TSİ  01.01.2015
Demirköy Yeni Yıl’a yoğun kar ile girdi
 
* Demirköy'de önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece ve sabah saatlerinde etkili oldu. Kar yağışı ve tipi, Demirköy Yeniceköy arasındaki ulaşımı etkiliyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım yavaşladı. Demirköy'de okullar Çarşamba günü de tatil edildi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy İlçesi 2014 Yılı’nın son gününe kar ile girdi. Demirköy'de 30 Aralık 2014 Salı günü akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı. Demirköy ilçe merkezinde kar kalınlığının 10 Cm’ye Demirköy-Yenice Köy arasındaki yüksek kesimlerde 15 cm ye ulaştığı görüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kar yağışının Perşembe gününe kadar devam edeceği, Perşembe günü yoğun kar fırtınasının yaşanabileceği belirtildi. Hava sıcaklığının 0 derecenin altında seyredeceği söyleniyor. Kar yağışı nedeniyle ulaşım aksadı, otobüsler normal saatinden geç yola çıktılar. Sürücüler araçlarıyla yavaş ilerlemek zorunda kaldılar. Sürücüler yolda kalan araçlarını terkedip başka araçlarla yola devam ettiler.
* Emniyet’ten uyarı
Demirköy çıkışında gece bekleyen trafik polisleri araçlara uyarıda bulunarak; “Kar yağışı, tipi ve buzlanmanın olduğu zamanlarda çok dikkat etmek gerekiyor. Kış şartlarına uygun olmayan araçlarla yola çıkılmamalı. Kar yağışının ve tipinin olduğu zamanlarda hız, aracın hâkimiyetini de azaltıyor. Hız nedeniyle meydana gelen kazalar can kayıpları ve maddi hasarlara neden olduğu gibi yollarda da ulaşımı aksatıyor. Bu nedenle aşırı hız ve yakın takipten kaçınılmasına önem gösterilmeli'' dediler.
* Eğitime kar engeli: okullar tatil
Demirköy Kaymakamlığı meteorolojik beklentileri de dikkate alarak ilk ve orta dereceli okulların ilçe genelinde Çarşamba günü de tatil etti. Araya Yılbaşı ve Cuma günkü idari tatil de eklenince, Demirköy'de ilk ve orta dereceli okul öğrencileri 5 gün tatil yapacaklar.
* “Karayolları nerede?”
İğneada'dan saat 08.00 kalkan Kırklareli otobüsü ile saat 08.30’da Demirköy'den kalkması gerekirken İğneada Yolu’nun tam olarak açılmaması sebebiyle saat 09.00’da Demirköy'e ulaşarak hareket etmek zorunda kaldı. Demirköy-Karaman yolunda bazı araçların yolda kaldığı ve sürücüleri tarafından terkedilerek yolda bırakıldığı görüldü. Yolcular Karayolları aracına Demirköy-Yenice arasında Pınarhisar'a 29 Km. kala görünce; “Saat 10.00 oldu. Bu saate kadar Karayolları neredeydi. Böyle zamanda karayolları çalışmayacaksa ne zaman çalışacak'' dediler.
* Karaman- Poyralı arasında trafiği tipi vurdu
Demirköy-Karaman Yolu üzerinde soğuk su mevkiinde etkili olan tipi araçların zor anlar yaşamasına sebep oldu. Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi karşıdan gelen araçların görülmesini zorlaştırdı. Bu bölgede kar yağışı etkili olmamakla birlikte tipi hayatı olumsuz etkiledi. Poyralı- Kırklareli arasında tipinin etkisini biraz daha azalttığı görüldü. Karayollarının Kaynarca çıkışı, Üsküpdere ve Kırklareli girişinde tuzlama çalışmaları yaptığı görüldü. (Gülcan Kutlu)


Okunma : 519   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.