Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Kırklareli’deydi

Pamukoğlu; “Bedelli Askerlik vicdansızlığın daniskasıdır”


Güncelleme : 10:05:00 TSİ  15.12.2014
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Kırklareli’deydi
 
Pamukoğlu; “Bedelli Askerlik vicdansızlığın daniskasıdır”
* Kırklareli’yi ziyaret sırasında gazetecilerin bedelli askerlik ile ilgili sorduğu soruyu cevaplandıran Pamukoğlu; “6-7 Ekim ne demek ona asayiş denmez. O bir ayaklanma provasıydı. Tam bu dönemde siz bedelli askerlik çıkartıyorsun. Parası olan asker kaçağı gitmesin. Ehh kim gitsin geriye az okumuş çocuklar, fakir çocuklar gitsin. Böyle bir şey olur mu? Bunu uzatmanın alemi yok. Vicdansızlığın daniskası bu.” dedi. 
HABER MERKEZİ 
Hak ve Eşitlik Parti (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Trakya Turu kapsamında Kırklareli’ye ziyarette bulundu.
13 Aralık Cumartesi günü İstanbul Çatalca İlçesi’nde başladığı turuna Çerkezköy, Saray, Vize ve Pınarhisar ile devam eden Pamukoğlu saat 14.00 civarında Kırklareli’ye geldi. Yaklaşık yarım saat Cumhuriyet Meydanı Dingiloğlu Parkı’nda kalan Osman Pamukoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarına başladıklarını bu nedenle Türkiye’nin her yerine gideceklerini söyleyen Pamukoğlu, bu kapsamda 2 gün sürecek Trakya Turu’na çıktıklarını söyledi.
Gerçek bir halk tipi parti olduklarını söyleyen Pamukoğlu; “Çağdaş demokratik rejimi, ulusal devlet, üniter devlet tehlike altında. İkisi de saldırıya maruz. Biz gerçek halk tipi bir partiyiz. Bütün sistemi il ve İlçeleri, Genel Merkezde dahil halkın aidatlarıyla çalıştırıyoruz ve ayakta tutuyoruz. Bu kolay bir şey değil. Böyle bir partinin örneği de yok. Sosyal medya biliyorsunuz artık bugün yazılı ve görsel medyanın üzerine çıktı. Sosyal medya demek HEPAR demek.” dedi . 
* “Bin 300 kilometremiz boş”
Kırklareli ziyareti sırasında bedelli askerlik konusuna değinen Pamukotlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Bin 300 kilometre sınırınız var Suriye ve Irakla. Delik deşik yolgeçen hanı diyorlar. Yani bin 300 kilometreniz boş. Güvenliğiniz yok. Kendi topraklarınızda Fırat’ın doğusunda devletin hakimiyeti egemenliği yok. Kamu düzeni diyorlar ya sizi kandırıyorlar. Buna kamu düzeni denmez egemenliktir. Devlet demek egemenliktir o topraklarda egemenliğiniz yok. PKK askerlik şubesi açmış asker topluyor, PKK vergi topluyor, PKK özgüvenlik kuvvetleri diye polis ve jandarma gibi örgütler kurmuş, PKK orada her şey. Sizin orada hiçbir şeyin yok. Bir tanesi çıktı özerklik var dedi planın içinde. Herkes nereden çıktı özerklik hazır değildik dedi. Siz neye hazır olacaksınız. Adım adım geliyor her şey.  Başına vura vura mı öğreneceksiniz. Adamların ne yaptığı belli özerklik falan orayı kopartıp atacaklar. Tam bu dönemde bu olacak iş mi? üstelik bir de siz teskere çıkartmışsızınız Suriye için. Teskere savaş hali demek. Hem savaş hali diye teskere çıkartıyorsun, hem toprakların paramparça egemenlik sağlayamıyorsunuz. 6-7 Ekim ne demek ona asayiş denmez. O bir ayaklanma provasıydı. Tam bu dönemde gelmişsiz bedelli askerlik çıkartıyorsun. Parası olan asker kaçağı gitmesin. Ehh kim gitsin geriye az okumuş çocuklar, fakir çocuklar gitsin. Böyle bir şey olur mu? Bunu uzatmanın alemi yok. Vicdansızlığın daniskası bu.” 
Çok az sayıda partilerin katıldığı ziyarette HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, daha sonra çıkardığı kitapları imzaladı. Partililerle hatıra fotoğrafı çektiren Pamukoğlu Edirne’ye hareket ederek İlimizden ayrıldı. (Kadir Sinici)

Okunma : 607   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.