Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Çalışmalarımız devam ediyor”

* Genel Sekreter Ziya Eser gazetemize yaptığı açıklamasında; “2. Kat Asfalt Kaplama Programı’nda bulunan köy yollarının 80 km.sinde altyapı çalışmaları, 43 km.sinde sıkıştırma çalışmaları 39 km.sinde asfalt kaplama çalışmaları bitti.  Programa alınan 14 köy için parke taşı inşaatlarının ihaleleri yapıldı ve işe başlanırken, 10 köyde inşaatlar bitirildi. 4 köyde ise kilit parke taşı döşeme inşaatları devam ediyor.  Ayrıca Yaz aylarında aşırı sıcaklardan dolayı meydana gelen kusmalar 1 ekiple, yer yer 3 ekiple toz atılarak müdahale ediliyor” ifadelerini kullandı.


Güncelleme : 09:26:00 TSİ  24.07.2015
“Çalışmalarımız devam ediyor”
 

 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, 2015 KÖYDES Projesi kapsamında 30 Km. köy yoluna 2. Kat Asfalt kaplama, 3 adet menfez inşaatı, 20 köye köy içi kilit parke taşı çalışmasının yapıldığını söyledi. Malzeme ve İşçiliğin İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını söyleyen Eser, Kat Asfalt kaplama yolların 28 Km.si tamamlandığını ifade etti. Eser konuşmasının devamında şunları kaydetti;
“Programa alınan 3 adet menfez inşaatı ve 20 köye köy içi parke taşı inşaatlarının ihaleleri ilgili Köylere hizmet götürme birliklerince yapılmış olup, 2 adet menfez inşaatı ve 20 köyün köy içi parke taşı yapımları bitirildi. Teknik kontrollük hizmetleri ise İl Özel İdaresi teknik Elemanlarımızca verilmektedir.” 
*“10 köyde inşaatlar bitirildi. 4 köyde ise kilit parke taşı döşeme inşaatları devam ediyor.”
14 köy için parke taşı inşaatı ihalesi yapıldığını söyleyen Genel Sekreter Eser konuşmasını devamında şunları kaydet; “İl Genel Meclisimizin 2015 yılı ödeneksiz işler olarak yer alan 2. Kat asfalt kaplama köy yolları ve köy içi parke taşı yatırım programından Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü harcama kalemlerine aktarılan ödenekler çerçevesinde 89 km. 2. Kat Asfalt kaplama ve 14 köy içi parke taşı planlandı. 2. Kat asfalt kaplama programında bulunan köy yollarının 80 km.sinde altyapı çalışmaları, 43 km.sinde sıkıştırma çalışmaları 39 km.sinde asfalt kaplama çalışmaları bitti. Programa alınan 14 köy içi parke taşı inşaatlarının ihaleleri yapıldı ve işe başlanırken, 10 köyde inşaatlar bitirildi. 4 köyde ise kilit parke taşı döşeme inşaatları devam ediyor.”
* “Bakım ve onarım işeri devam ediyor” 
Yaz aylarında aşırı sıcaklardan dolayı meydana gelen kusmaları 1 ekiple, yer yer 3 ekiple toz atılarak müdahale edildiğini söyleyen Eser;
“İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulanan toplam 1918 km. köy yolu ağı mevcut. Bu yollarda bulunan sanat yapılandırma köprü, menfez, büz, geçişleri gibi gerekli bakım ve onarım işeri devam ediyor. Ayrıca 1. Derece öneme sahip köy yollarında trafik işaretleme montaj ve montajlı işaretlerin bakım ve onarımı yapılarak sağlıklı ve sürekli ulaşım imkanı sağlanıyor. Mevcut köy yolu ağının 1257 km.si asfalt kaplamalı köyyolu olup yıl içersinde 2 ekiple yama malzemesi ile bakımları yapılmakta. Yaz aylarında aşırı sıcaklardan dolayı meydana gelen kusmalar 1 ekiple, yer yer 3 ekiple toz atılarak müdahale ediliyor. 546 km. stabilize kaplamalı köy yollarının greyderli bakımları, hasarlı bölgelerde malzemeli bakımları yapılmakta.” dedi  (Kadir Sinici)

Okunma : 542   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.