Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Vekil Gürşan, İl Teşkilatı Üyeleri ve Basın Mensuplarıyla kahvaltıda buluştu

Gürşan; “Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkaracağız”


Güncelleme : 10:13:00 TSİ  05.01.2015
Vekil Gürşan, İl Teşkilatı Üyeleri ve Basın Mensuplarıyla kahvaltıda buluştu
 


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın Mensupları ile kahvaltıda buluştu. 
3 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 10.00’da Kırklareli Polisevi’nde gerçekleştirilen kahvaltıya, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Cem Toklucu ile Teşkilatların İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın mensupları katıldı.
* Çiler; “Tüm mahallelerimizi kapı kapı dolaşacağız”
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler kahvaltının açılışında yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları vererek;
“30 Kasım 2014 Pazar Günü Genel Başkanımız Sayın Dr. Ahmet Davutoğlu ve Bakanlarımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz 5. Olağan İl Kongresi ile aldığımız Bayrağı Daha ileriye taşımak için ekip arkadaşlarımız ile el ele birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm mahallelerimiz dolaşacağız. Buralardaki sorunlar ilk olarak Mahalle Başkanlarımıza iletilecek kademe kademe bize ulaştırılarak çözüm yoluna gidilecek. 2015 Yılı Genel Seçimleri’nde ekibimiz ile birlikte en az 2 Milletvekili çıkarmayı hedefledik,  Kırklareli’ de oylarımızı en az %30 arttıracağız” dedi.
* Gürşan; “ Muhalefete soru önergesi vermek için Buradan 1 Milletvekili yeter.”  
İl Yönetimi ve Basın Mensupları ile kahvaltıda buluşan AK Parti Milletvekili Gürşan’da 2015’te yapılacak olan Genel Seçimleri’nde Kırklareli’den en az 2 Milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini dile getirerek muhalefete yüklendi.
Milletvekili Gürşan 2015 Yılı Genel Seçimleri’ne Hazırlık Startı’nı verdi. 2015 Yılı Seçimleri’nde Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini sıkça dile getiren Gürşan;
“2014 Yılı siyasi açıdan çok önemli ve çok hareketli bir yıl oldu.  Yerel seçimler, Cumhurbaşkanı Seçimleri, HSYK Seçimleri Türkiye için çok önemliydi. Şimdi yeni yıl ile yeni bir maratona giriyoruz 2015 Yılı Genel Seçimleri var. Bu seçimler hem Türkiye için hem de partimiz için çok önemli. Kırklareli’de yaptığımız İl Kongresi ile göreve gelen İl Teşkilatımız çok güçlü ve gayretli. Bu ekiple ben burada gördüm ki Kırklareli’den 2 Milletvekili çıkaracağız. Bu yıl bizim hedefimiz buradan 2 Milletvekili çıkartmak bu güce de sahibiz. Şuanda Muhalefet partilerinin durumu ortada ne bir misyonları var, ne bir plan, programları var. Yerel Seçimler’de Kırklareli bir tercihte bulundu biz saygı duyuyoruz. Ama Kırklareli’de değişen hiç bir şey yok hiçbir hizmet yok. Buradan soru önergesi vermek için Muhalefete 1 Milletvekili yeter. Zaten soru önergesi vermekten başka bir şey yapmıyorlar. Biz Yeni Yıl, Yeni İl Teşkilatımız ile daha güçlü olarak 2015 Seçimleri’ne gideceğiz ve 2 Milletvekili’ni Kırklareli’den çıkaracağız.”
* Vekil Gürşan, Belediye Başkanı Kesimoğlu’na yüklendi
Milletvekili Gürşan yaptığı açıklamasında Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na yüklenerek; “Göreve gelirken, seçim kampanyaları süresince vaatlerde bulunarak; “Su işini halledeceğiz” dediniz, “Otopark yapacağız” dediniz, “Kapalı Pazaryeri yapacağız” dediniz daha birçok vaatte bulundunuz. Ama şuana kadar bırakın bir icraatı, adım atmayı göreve geldiğinizden beri ağzınıza bile almadınız. Sosyal medyada buradan biri bir su bardağı suyun fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaşmış; “Biz bu suyumu içeceğiz?” diye vatandaş bize soruyor. “Belediye Başkanımız hep yurt dışında, başka yerlerde arada birde Kırklareli’ye gelsin” diyor. Belediye Başkanıyla bir araya geldiğimizde “Beni eleştiriyorsunuz” diyor. Ben eleştirmiyorum. Halk bana söylüyor bende bunu paylaşıyorum. Belediye Başkanı demek oranın Başbakanı demek, oranın her şeyinden sorumlu demektir. Sorunları çözmekte onun görevidir” dedi.
* Gürşan, Türkiye Gündemini değerlendirdi
Vekil Gürşan, Türkiye genelinde medyanın gündeminde olan konulara da değinerek Türkiye’nin Büyümesi, Başkanlık Sistemi ve yeni Anayasa konularında açıklamalarda bulundu.
Gürşan yaptığı açıklamalarında; “Geçtiğimiz Yerel Seçimler’de ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Biz yeni Türkiye dedik. Şuan ki mevcut parlamenter sistemi Türkiye kaldırmıyor. Her zaman böyle Güçlü İktidar Parlamenter Sistem’de tek başına iktidarda duramıyor. Türkiye’nin tarihinde hepimiz bildiği gibi, darbeler ile iktidarlar kuruldu ve Tek Başına İktidar olarak tutunan parti çok olmadı. 2002 yılında güçlü bir Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan AK Parti İktidarı ile bu durum aşıldı. Türkiye’de siyasi iktidarsızlığın, ekonomik istikrarsızlığın önüne geçmek için yapılması gereken Yarı Başkanlık Sistemi’dir. Türkiye Tarihi’nde ilk defa Cumhurbaşkanı’nı halk kendi iradesi ile seçti. Cumhurbaşkanı’nı halkın kendisinin seçmesi belki de Yarı Başkanlık Sistemi’ne geçmedeki ilk adımdı. Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmiş olması ile Seçilen Cumhurbaşkanı bir şeyler yapması gerekir. Cumhurbaşkanımız’da bunu dile getirdi “Ben oturan Bir Cumhurbaşkanı olmayacağım” dedi. Bizim değiştirmek istediğimiz 1982 Anayasası’nda da Cumhurbaşkanı’nın yetkilerinin içinde Bakanlar Kurulu’na Başkanlık etmesi yer alıyor. Artık eski Türkiye’yi bir kenara bırakalım. Yeni Türkiye ile Siyasi İstikrarı, Ekonomik İstikrarı yakalamış Güçlü Bir ülke var. Artık Dünya’da Güçlü Bir Türkiye var. Son 1 ayda dikkat ederseniz Dünya genelinden liderler, siyasetçiler Türkiye’ye geldi işte bu Türkiye’nin büyüdüğünün göstergesidir. Önceden böyle bir şey var mıydı? Bizim Başbakanlarımızı, Bakanlarımızı çağırılar bizimkiler giderdi. Artık onlar bize gelip görüşmek istiyorlar. Bunun sebebi, artık Büyük Türkiye, Güçlü, Aktör Bir Türkiye var. Artık Dünya da Türkiye’yi hesaba katmadan bir şey yapılmıyor. Artık Türkiye yeniden küllerinden doğuyor ve bunu artık kimse engelleyemeyecek. Biz 2015 Yılı’nda güçlü iktidar arzuluyoruz. Mevcut Anayasa’yı Türkiye kaldırmıyor. Zaten mevcut Anayasa Darbe Anayasası biz AK Parti olarak ilk defa meclisin demokratik şekilde 2023, 2053 hatta 2071 Vizyonu’na taşıyacak, İnsan Hakları’na saygılı ve özgürlüklerin önünü açacak bir anayasa düzenlemeyi hedefledik. Bu düşünceler ile 2015 Yılı Seçimleri bizim için ve Türkiye için çok önemli” dedi. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 582   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.