Güncelleme: TSİ     20 Ocak 2022 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Devamlılığımızın tek garantisi biziz”

Derya Bulut MHP’den Aday Adaylığı’nı açıkladı...


Güncelleme : 09:44:00 TSİ  17.02.2015
“Devamlılığımızın tek garantisi biziz”
 
Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 7 Haziran’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri’nde Kırklareli’den Milletvekili Adayı olmak için ilk Aday Adaylığı açıklamasını Derya Bulut yaptı. Bulut yaptığı açıklamasında; Türkiye Cumhuriyeti’nin devamlılığının tek garantisinin Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) İktidarı olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ 
07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için siyasi partiler hareketlenmeye başladı. Bu hareketlilik kapsamında, Derya Bulut Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Kırklareli Milletvekilliği için Aday Adayı olduğunu açıkladı. 15 Şubat 2015 Pazar günü Parti Binası’nda düzenlenen adaylık açıklamasına MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Mesut Şalk, Eski İl Başkanı Şaban Savaşan, Partililer ve Aday Adaylığını açıklayan Derya Bulut’un ailesi ve yakınları katıldı. 
* Şalk; “Demokrasi örneği verdik”
Adaylık açıklaması öncesi bir açıklama yapan MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Mesut Şalk, MHP’nin Kırklareli’de yaptığı Kongrelerde demokrasi örneği verdiğini söyledi. Artık kongrelerin geride kaldığını söyleyen Şalk Aday Adaylığı açıklama sürecinin başladığını ifade etti. Adaylık sürecinde de aynı demokrasi örneği vereceklerini söyleyen Şalk şunları kaydetti;
“Bu süreçte de tekrar biz Parti olarak aynı demokrasi örneğini sergilemek amacıyla İl ve İlçe Başkanları ile yaptığımız toplantıda aldığımız kararlar, Aday Adayları hangi il yada ilçeden açıklayacaksa oranın ilçe başkanıyla birlikte açıklamaları kararı alındı. Bu karar doğrultsun da Derya Hocamız bizleri arayarak Aday adaylığını açıklayacağını söyledi. kendisine hayırlı olmasını temennin ediyorum.”
* Bulut; “Hiç hoş olmayan süreçten geçiyoruz”
Mesut Şalk’ın konuşmasının ardından söz alan Derya Bulut, kendisini tanıtmaya gerek olmadığını, 2 yıldır aktif olarak siyasetin içinde olduğunu söyledi. Bugün gelinen Noktada hiç hoş olmayan bir süreçten geçildiğini söyleyen Bulut; “Bugün geldiğimiz noktada Türkiye açısından baktığımızda maalesef hiç hoş olmayan bir süreçten geçiyoruz sosyolojik, Kültürel, ekonomik, siyaset ve bölünmez bütünlük açısından. Sosyolojik anlamında çok kısa süre önce çok acı bir olay yaşadık. Özge Can kardeşimize buradan Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu Sosyolojik anlamda ülkemizin maalesef ne kadar büyük bir tranva içerinde olduğunu çok net göstergesidir. Ve bitmiyor. Ne açıdır ki geçen sene aynı bu süreçte Kırklareli’de biz buna benzer çok büyük açı yaşamıştık. O kardeşimize yine birkez daha Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bizlerin bünyesini kaldıramayacağı çok açı olaylar, çok canice olaylar. İnşallah öyle hukuki düzenlemeler yapılır, böyle üzücü olaylar bir daha yaşanmaz.” 
* “1999 yılında bitirdiğimiz PKK’yı tekrar canlandırdılar”
15 Şubat’ın neyin yıldönümü olduğunu herkesiz çok iyi bildiğini söyleyen Bulut; “Bugün 15 Şubat. 15 Şubat’ın neyin yıldönümü olduğunu herkes çok iyi biliyor diye düşünüyorum. 15 Şubat 1999 Bebek Katili Abdullah Öcalan’ın yakalanışıydı, bugünde onun bir yıldönümü. Ülkenin geldiği noktaya baktığımız zaman 15 Şubat 1999’da bitmiş bir PKK vardı. Lideri kelepçelenmiş, hapse atılmış, silahları tükenmiş, psikolojik anlamda yıkıma uğramış ve karşılıklı barış arayan bir PKK vardı. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımız zaman net bir biçimde özetleyeceksek 15 Şubat 1999’da Türkiye Cumhuriyeti’ne teslim olmuş bir PKK vardı, ama maalesef, bugün geldiğimiz noktaya baktığımız zaman 15 Şubat 2015 tarihinde PKK’ya teslim olmuş bir AKP iktidarı var. Onların söylemlerine baktığımız zaman bir sonraki 15 Şubat 2016 yılı itibariyle Bebek Katili’nin serbest kalacağına dair söylemler var. Bunları masaya yatırdığımız zaman önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti için ne kadar anlamlı, ne kadar özel, ne kadar büyük önem taşıyan seçim olduğunu, ne kadar kritik virajda olduğumuzu çok net bir biçimde ortaya koyuyor diye düşünüyorum. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) gönül verenler olarak 7 Haziran Milletvekili seçimleri Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir viraj olarak görüyoruz. Ya Türk Milleti değerlerine sahip çıkacaktır, yada hep birilikte bu değerleri kaybedeceğiz.”  
* “15 Şubat itibari ile aday adayıyım” 
15 Şubat 2015 tarih itibari ile MHP’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu ifade eden Derya Bulut;
“Bugün kimsenin görevden kaçma günü değildir. Bugün kimsenin bireysel hesaplar yapma günü değildir. Bugün hepimizin tek bir menfaati vardır. Oda Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüdür. Bizde arkadaşlarımızla, eşimle, Ailemle değerlendirdik ve bu anlamda bize düşün görev öncelikle Aday Adayı olmaksa, evet bugün itibariyle 7 Haziran’da yapılacak ve Türkiye için tarihinin belki de en önemli seçimi olacak Milletvekili Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partimizden Aday Adaylığımı açıklıyorum. Önümüzdeki süreçte Genel Merkezimizin açıkladığı takvim 12 Mart 18 Mart Resmi başvuru süreci. Tahmin ediyorum 18 Mart’a kadar da çok daha fazla aday adayımız ortaya çıkacaktır. Hep birlikte en ufak fitne fesat katmadan, en ufak bir bireysel hesap katmadan öncelikle hedefimiz Kırklareli’de Milliyetçi Hareket Partisi’nden en az bir Milletvekili Ankara’ya göndermek, onunla birlikte Milliyetçi Hareket Partimizi iktidar yürüyüşünde çok güçlü bir şekilde iktidara götürmek. Sizlerin bu desteği ile biz bu hedeflere ulaşacağız. Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bir olalım, bütün olalım Milliyetçi Hareket Partimizi iktidara taşıyalım ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü kalıcı kılalım.” (Kadir Sinici-Savaş Eskici)

Okunma : 450   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.