Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kültürel Geziler sona erdi

* 2013/2014 Sosyo-Ekonomik Mali Destek Programı kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından uygulanan “Yalnız Değilsiniz” Projesi Tanıtım, Yaygınlaştırma faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen Kültürel Geziler ilçe merkezinde Engelli vatandaşlara yönelik organize edilen Çanakkale Gezisi ile sona erdi.


Güncelleme : 09:38:00 TSİ  27.03.2015
Kültürel Geziler sona erdi
 


HABER MERKEZİ
9 Mahalle Muhtarlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen gezilere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı Yaşlı ve Engelli vatandaşlarımıza yönelik Kültürel Geziler sürdürmeye devam edeceğiz diyerek etkinlik hakkında şunları söyledi:
“2014 yılı Babaeski’miz için altyapı yatırımlarının hayata geçtiği önemli bir yıl oldu. Bu önemli yılda Belediye Müdürlüklerimiz ve çalışanlarımızla birlikte altyapı çalışmalarına ağırlık verdik. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak bizler hiçbir zaman laf üretmedik. Göreve geldiğimiz günden bugüne hep proje ürettik, hizmet ürettik. Babaeski’mizi nasıl geliştiririz, Babaeski’mizi nasıl kalkındırırız, nasıl daha modern bir hale getiririz diye gece gündüz demeden çalışmaktayız. Göreve geldiğimizde Babaeski’mizin en büyük sorunu altyapı idi. Altyapısı olmayan bir kente ne yaparsanız yapın kalıcı bir gelişme, büyüme gerçekleştiremezsiniz. Birçok belediye Başkanı Altyapı çalışmalarına girmeye cesaret edemezken biz önce altyapı dedik. İller Bankası ile işbirliği içerisinde ilçemizde altyapı çalışmalarına başladık ve ne mutlu ki bizlere altyapı çalışmalarımızda son noktaya geldik. Bizler altyapımızı değiştirirken kültürel, sosyal faaliyetlerimizi de ihmal etmemeye çalıştık. Trakya Kalkınma Ajansımız tarafından desteklenen Yalnız Değilsiniz projemiz ile belki de Kırklareli ilin de ilk defa bir belediyede Engelli ve yaşlılarımıza yönelik destek merkezi hayata geçti. İlk defa Engelli vatandaşlarımıza yönelik Çanakkale Gezisi düzenlendi. Gezilere katılan ve Çanakkale’de ikamet eden rehberimiz den aldığımız bilgiye göre ilk defa Engelli vatandaşlarımızdan oluşan bir heyet Çanakkale’ye ziyaret etmiş. Bu bizleri daha da onurlandırdı. Nisan ayı içerisinde Yaşlı ve Engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmet verecek destek merkezimizi, Engelli, yaşlı vatandaşlarımız için satın aldığımız 30 kişilik Engelli Asansörlü Otobüsümüzü ve yenilenen misafirhanemizi hep birlikte halkımıza, kamuoyuna tanıtacağız ve resmi olarak buraları vatandaşlarımızın hizmetine açcağız. Ben bizlere destek olan ve bölgemizde, ilçemizde projelerin hayata geçmesini sağlayan, Trakyamızınkalkınmasına, büyümesine hizmet eden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Sayın Mahmut Şahin’e, Kalkınma Ajansımızın çok değerli uzmanlarına Babaeski Halkı adına şükranlarımı sunarım. Babaeski Belediyesi örnek projelere imza atmaya devam edecektir. 

Okunma : 498   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.