Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Bisiklet kullanımı yaygınlaştırılacak

* Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatları doğrultusunda bisiklet kullanımını yaygınlaştırması için Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 250 adet Bisiklet dağıttı.


Güncelleme : 09:46:00 TSİ  21.05.2015
Bisiklet kullanımı yaygınlaştırılacak
 


HABER MERKEZİ
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı  "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" Projesi kapsamında 19 Mayıs 2015 Salı günü saat 12.00’da Kırklareli Hamdi Helvacı Okulu’nda öğrencilere bisiklet dağıtıldı.
Bisiklet Dağıtım Programı’na; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Vali Yardımcıları, Kurum Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan tören Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit’in konuşması ile başladı. 
Dr. Cerit konuşmasında şunları kaydetti;
“29.09.2010 tarih ve 27714 sayılı Resmi Gazete’de Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanarak yürürlüğe giren 2014-2017 yıllarını içerecek şekilde güncellenmiştir. Sayın Bakanımızın da öncelik verdiği Programın hedefleri, Bakanlığımızı ilgilendiren çeşitli strateji ve politika belgelerinde de zikredilmiştir. Nitekim 2014-2018 yıllarını kapsayan 10. Kalkınma Planı’nda da, "15 yaş ve üzeri nüfusta yeterli fiziksel aktivite yapanların oranının %62'ye çıkarılması" hedef olarak belirtilmektedir. Hedefi hayata geçirmek için en iyi alternatiflerden birisi de vatandaşları bisiklet kullanmaya teşvik etmektir. Bisikletin alternatif bir ulaşım aracı olarak kullanıldığı ülkelerde Obezite’nin çok daha az görüldüğü ve yaşam beklentisinin yüksek olduğu görülmektedir.
Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun talimatları doğrultusunda bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için bir proje hazırlanmış ve proje kapsamında çeşitli hedef dağıtımı yoluyla hareketli hayat tarzının benimsetilmesi hedeflenmişti Bakanlığımızın Bisiklet temini için gerekli prosedürleri başlatmış ve ilk alımı gerçekleştirmiştir. Daha sağlıklı bir hayat ve çevre için bisiklet kullanımım teşvik etmek üzere milletimiz için en anlamlı günlerden biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ye Spor Bayramı Vesilesi ile bisiklet dağıtımının gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bisikletlerin 5, 6. ve 7. Sınıflar’da Seçmeli Spor Dersi’ni açan ve “Bisiklet Modülü” Dersi’ni uygulayan okullara verildi.”
Dr. Cerit’in Konuşmasından sonra Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’da konuşma yaptı. Korkmaz konuşmasında; “Bakanlığımızın son yıllarda normal derslerin yanında öğrencilerimizi fiziksel gelişimine ve becerilerine önem veriyor. Bunun için seçmeli dersler var ve bu şekilde çocukların becerileri ve fiziksel gelişimleri ciddi anlamda gelişiyor bu Bisiklet dağıtım’da bu kapsamda çocuklarımız için yaralı olacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından seçilen öğrencilere bisikletlerin dağıtımı yapıldı. Öğrencilere Bisikletleri Vali Civelek ve Protokol üyeleri verdi. Bisiklet dağıtımı sonra Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün dondurma ikramına geçilerek program sona erdi. (Selçuk Vurucu)


Okunma : 595   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.