Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Ergene Belediye Meclisi toplandı

Tekirdağ’ın Ergene Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Başkanlığında Ulaş Hizmet Binasında 2. Oturumda gerçekleştirildi.


Güncelleme : 09:08:00 TSİ  04.04.2015
Ergene Belediye Meclisi toplandı
 


HABR MERKEZİ
Tekirdağ’ın Ergene Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Başkanlığında Ulaş Hizmet Binasında 2. Oturumda gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 1 Gündem maddesinde yer alan Başkanlık Makamı’nın 23.3.2015 gün ve 49 sayılı yazısına konu olan 2014 yılı Ergene Belediye Başkanlığı Faaliyet Raporunun görüşülmesi hususu oy çoğunluğuyla kabul edildi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2014 Faaliyet Raporuna ilişkin değerlendirmelerde bulunarak şunları belirtti:
“30 Mart 2014 seçimlerinin sonucunda göreve başlayan belediyemizin ilk meclisini 9 Nisan 2014 tarihinde dualarımızla açtık. Öncelikle birinci yılımızı doldurduğumuz bugünde emeği geçen tüm meclis üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizler ilk günkü heyecanımızı bugün de taşıyoruz. Kapanan belde belediyelerinden devrolan bilgi ve belgelerin tamamlanması, evrakların bulunması ve düzene sokulması için bir hayli efor sarf ettik. Personel açığımızın olması sebebi ile yazışmalarda dahi sorun yaşadık. Hatta, Belediyemizin olmazsa olmaz envanterlerden olan Belediye Mührü, darphaneden 3 ay gibi, uzun bir sürede tarafımıza teslim edildiğinden, bu süreçte resmi yazışma ve hizmetlerimizi yapamadık. Ancak bir yılın sonunda bu sorunları büyük ölçüde aşmaya çalıştık. Bu konuda hem sizlerin hem de halkımızın destek ve anlayışını bekliyoruz. Belediyemiz bütün bu olumsuzluklara rağmen, 1 senelik süreçte civar belediyelerden kat kat fazla performans sergiledi. Faaliyetlerimizi; bu sene ve önümüzdeki senelerde misyon ve vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştirecek, halkımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı bir kent oluşturana dek yılmadan hızla devam ettirecek ve sürekli yenileyeceğiz” dedi.
Yazı İşleri Müdürlüğünün yazısına konu olan 2 adet Encümen Üyesi seçilmesi hususu oylama sonucunda Mülayim Bedir ve Selahaddin Arbağ olması oy çoğunluğuyla kabul edildi. Yazı İşleri Müdürlüğü’nün yazısına konu olan Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri, Kıymet Takdir Komisyon Üyeleri ve Uzlaşma Komisyon Üyeleri de belirlenerek karara bağlandı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet ihalesinin 36 ay süre ile yapılması kararlaştırıldı. Ergene Belediyesine ait olan tüm dükkanların 5 yıl süre ile kiralanması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
Velimeşe, Marmaracık, Ulaş ve Misinli Belediye Başkanlığına ait faaliyet raporları ile Ergene Belediye sınırları içerisinde bulunan cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi hususları görüşülerek karara bağlandı. (s.e.)


Okunma : 455   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.