Güncelleme: TSİ     22 Ocak 2022 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli Kongre Turizm Merkezi’ne kavuştu

* Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Şehit Hayrettin Yesin Polis Karakolu karşısındaki 6 bin 650 metrekare arsa üzerinde bulunan Şeker Depoları, Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje ile Kongre Turizmi’ne kazandırıldı.


Güncelleme : 10:48:00 TSİ  06.01.2015
Kırklareli Kongre Turizm Merkezi’ne kavuştu
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği Kırklareli İl Özel İdaresi tarafından; Anfi Tiyatro’dan Süs Havuzları’na, Restaurantlar’dan Kafeteryalara, Bowling Salonları’ndan Gezi Alanları’na kadar bir çok mekana dönüştürülen Şeker Fabrikası Depoları, Kırklareli halkının ve gençlerin ihtiyaç duyduğu ve birçok sosyal aktiviteleri içinde barındıran Cazibe Merkezi’nin açılışı 05 Ocak 2015 Pazartesi günü saat 14.00’te yapıldı.
Açılış Törenine; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Vali Yardımcıları ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.
Açılış Saygı Duruşu ve istiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser kürsüye çıktı. Eser, Projenin detaylarından bahsederek şunları kaydetti;
“Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012-2013 Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında kabul gören "Şeker Fabrikası Depolarının Kongre Turizmine Açılması Projesi" Kırklareli İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürlüğü Proje Ofisi tarafından başarıyla tamamlamıştır. Projenin toplam süresi 18 ay olup proje faaliyetlerinin 17.  ayında yer almaktayız. Projemiz 15 Ocak 2015’de sonlanacaktır. Toplam bütçesi 637 bin 891,52 TL olan projenin 478 bin 418,64 TL'si Kalkınma Ajansı’ndan hibe alınmış, kalan 159 bin 472,88 TL'lik miktarı ise idaremizce karşılanmıştır.
Proje kapsamında proje ofisi oluşturulmuş, ofise yazıcı ve laptop alınmış, 2 adet bilgilendirme günü düzenlenmiş, bilgilendirme günlerinde İlimize kazandırılan kongre salonunun katkısı ve yaratacağı imkanlar anlatılmıştır. Kongre Merkezi inşaatı tamamlanmış ve inşaat kabulü yapılmıştır. Şu ana kadar yapılan toplam ödemeler (ilan bedeli, poster, teşhir panosu, bilgisayar, yazıcı ve 4 adet hak ediş) Toplam: 459 bin 620,67 TL. Projenin ihale olduktan sonraki inşaat yapım işinin net miktarı 450 bin 182 Lira’dır. % 75’i 337 bin 636 TL ajans desteği olmuştur.”
Vali Civelek’te Projede emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bu proje Kırklareli’ye ekonomik ve sosyal anlamda büyük katkılar sağlayacak. Gençlerimizin sosyal etkinlikleri içinde önem arz eden bu projede emeği geçen herkese ve Kırklareli’nin önceki Valisi Mustafa Yaman’a bu projede öncelik ettiği için teşekkür ediyorum. Kırklareli’mize hayırlı olsun” dedi.
Kırklareli İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürü Suna Dalcalı Proje hakkında sunum yaparak bilgiler verdi. Açılışla katılanlara Kongre Salonu’nun yanında bulunan bölümde kokteyl verildi. Program kokteyl ile son buldu. (Selçuk Vurucu)

Okunma : 595   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.