Güncelleme: TSİ     23 Ocak 2022 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Kongre süreçlerimiz başladı”

* 20 Haziran 2015 Cumartesi günü itibari ile kongre sürecinin başladığını söyleyen Zengin; “28 Eylül 2015 Pazartesi günü itibari ile İlçe Kongrelerimiz başlayacak ve 25 Ekim 2015 Pazar gününe kadar İlçe Kongrelerimizi tamamlayacağız. 11 Kasım 2015 Çarşamba günü ise İl Kongrelerimiz başlayacak. 29 Kasım 2015 Pazar günü itibari ile İl Kongrelerimizi tamamlayacağız” dedi.  


Güncelleme : 09:43:00 TSİ  02.07.2015
“Kongre süreçlerimiz başladı”
 


 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin gazetemize yaptığı açıklamasında, CHP’nin Türkiye genelinde kongre sürecinin başladığını söyledi. 20 Haziran 2015 tarihi itibari ile sürecin başladığını ifade eden Zengin; “Partimiz CHP İlimizde ve Ülkemizde 20 Haziran 2015 tarihi itibari ile başlayan Kongre Süreçlerimiz 20 Aralık 2015 tarihine kadar sürecek bir demokrasi şöleni olacak” dedi.
* “Bizim kongrelerimiz tek aday ile olmaz”
Zengin; “Kongre takvimimiz 20 Haziran 2015 tarihi itibari ile başlamış bulunuyor. Bizdeki uygulama tamamen üyelerimize dayalıdır, söz yetki, karar üyelerimizdedir. Diğer partilerde olduğu gibi her şey yukardan kurgulanmaz, tamamen il’deki parti üyelerimizin kararı ile bütün süreç işler.” Diğer partilerde bu yukardan kurgulanır, delegeler yukardan belirlenir yazılır burada usulen bir kongreler yapılır. Genelde buradaki kongreler tek adayla olunur özellikle iktidar partisinde.  Bizim kongrelerimiz tek aday ile olmaz. Büyük bir olgunluk içinde 2-3-4 yada 5 aday çıkabilir. Süreç başladı ve 20 Aralık 2015 tarihine kadar bu süreç devam edecek. Önce Mahalle delegeleri, köy delegeleri seçilecek üyelerimiz tarafından daha sonra bu delegelerimiz ilçe kongresinde ilçe yöneticilerini seçecekler.  İlçe başkanının seçiminde oluşacak il delegeleri de il kongresinde İl Başkanını seçecekler. Süreç üyelerimizden başlıyor ve yukarıya doğu devam ediyor. “
* “Süreç Parti Üyeleri’nin güncellenmesi ile başladı” 
CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, İlçe ve İl Kongreleri’nin süreci hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“20 Haziran 2015 Cumartesi günü itibari ile Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda parti üyelerimizin üyelik adresleri, Adrese Dayalı Nüfus Kayıtları’na göre oluşan Seçmen Kütük Bilgileri’ne dayanarak güncelleme işlemleri başladı ve üye çizelgelerini hazırlanması başlanacak. 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü itibari ile Muhtarlık tarafından tanzim edilmiş üye Çizelgeleri Genel Sekreterlik tarafından İl ve İlçe Başkanlıkları’na gönderilmeye başlanacak. 28 Temmuz 2015 Salı günü Üye Çizelgeleri İlçe Başkanlıkları’nda askıya çıkarılacak ve itiraz süresi başlayacak. İtirazlar ilçe yönetim kuruluna yapılacak. 3 Ağustos 2015 Pazartesi günü İlçe Başkanlıkları’nda askıya çıkan Üye Çizelgeleri askıdan indirilecek ve üye çizelgeleri için itirazın son günü.  05 Ağustos 2015 Çarşamba günü Üye Çizelgeleri’ne yapılan itirazların İlçe Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasını son günü. 07 Ağustos 2015 Cuma günü İlçe Yönetim Kurulu karşı, itirazcının veya kararın ilgisinin İl Yönetim Kurulu’na itirazının son günü. Ayrıca İlçe Başkanları’nın itiraz hakkında değerlendirme ve görüşlerini İl Başkanları’na aktarılmasının da son günü. 12 Ağustos 2015 Çarşamba gününden itibaren itirazcının doğrudan veya İlçe Başkalığı aracılığı ile yaptığı itirazların İl Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasının son günü. Yine İl Başkalığının kararını, kesinleşmiş haliyle uygulanması için İlçe Başkalığına bildirilmesinin son günü. 15 Ağustos 2015 Cumartesi Muhtarlık Bölge Delegeleri ve Parti İçi Önseçmen Seçimleri’nin başlangıç tarihi. 28 Eylül 2015 Pazartesi Günü itibari ile İlçe Kongrelerimiz başlayacak ve 25 Ekim 2015 Pazar gününe kadar İlçe kongrelerimizi tamamlayacağız. 11 Kasım 2015 Çarşamba günü ise İl Kongrelerimiz başlayacak. 29 Kasım2015 Pazar günü itibari ile İl Kongrelerimizi tamamlayacağız. “ 
* “Net bir kararım yok” 
Kırklareli’de yapılacak olan Kongrede aday olup olmayacağını sorduğumuz Recep Zengin, şuanda net bir kararının olmadığını söyleyerek şunları kaydetti; “Ben şimdiye kadar hiç kendim aday olmadım hep önerilirdim. Yaklaşık 4 yıldan bu yana İl Başkanlığı yapıyorum, buda öneri ile oldu ben aday olmadım İl Başkanlığı’na. O zamanki Başkanımız şimdiki Vekilimiz Vecdi Gündoğdu’nun istifa ile o zamanki Yönetim Kurulu Üyeleri’nin oybirliği ile önerildim İl Başkanı oldum. 4 yıldan bu yana da girdiğimiz seçimlerde Kırklareli’de partimiz hep 1. Parti oldu. Adaylık için şuan net bir kararım yok ancak mevcut İl Başkanı olduğum için de potansiyel bir İl Başkan Adayıyım.” (Kadir Sinici) 

Okunma : 536   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.