Güncelleme: TSİ     29 Kasım 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Ekonomik krizden bunalan esnafın yüzünü “Bayram Telaşı” güldürdü Güncelleme : 09:53:00 TSİ  13.11.2009
Ekonomik krizden bunalan esnafın yüzünü “Bayram Telaşı” güldürdü
 

Kırklareli’nde her hafta kurulan Çarşamba Pazarı’nda bayram öncesi özellikle giyim, gıda, oyuncak alışverişinde yaşanan hareketlilik pazarcı esnafının yüzünü güldürdü.

Esnafın bir kısmı, eski bayramları aradıklarını ifade etsede, bir kısmı da satışların önceki dönemlere göre artmasından memnun olduklarını belirtti. Piyasadaki bereketin hem küçük esnafa hem de büyük alışveriş merkezlerine ''şeker tadında'' bayram yaşatması, Kurban Bayramı’na ilişkin beklentileri de arttırdı.

Kurban Bayramı’nda satışların biraz düşeceğini umduklarını dile getiren Osman Kurt, ''Çünkü insanlar kurban telaşına düşüyor, giyime oyuncağa sıra daha zor geliyor. Ama bu bayram öncesi satışımız güzeldi'' diye konuştu.

Kırklareli'nde dün kurulan Çarşamba Halk Pazarı'nda pazarcı esnafı iş yapma umuduyla tezgahlarını açtı. Havanın güzel olmasından dolayı vatandaşın pazara ilgisi çoktu. Kış mevsimin gelmesiyle beraber, kışlık sezon kıyafetleri tezgahlardaki yerini korudu. Kışlık olarak kazak, hırka, mont, kaban vs. kıyafetler vatandaşımızın beğenisine sunuldu.

Kırklareli pazarcı esnafı Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla yeni sezon birbirinden güzel bayramlık bayan kot, kazak, hırka, mont, kaban, bady, vs kıyafetleri tezgahlarında sergilediler. Kışlık giyim ürünlerine vatandaşın yoğun ilgisi görüldü. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber pazarcı esnafı kar yapma umudunu giyim ürünlerine bağladı. Fiyat olarak dükkanlara oranla %70 indirimde satışa sunulan kaban, hırka, mont, süveter, kazak, eşofman gibi ürünler pazarcıların ekmek kapısı oldu. Pazarda bayram için kendilerine bayramlık kıyafet alacak vatandaşlarımız Çarşamba Pazarı’ndaki bütün tezgahları kolaçan edip, bütçesine elverdiğince özel kıyafet almak için dolaştılar.

Birbirinden Şık Yeni Sezon Ceket ve Montlar En Uygun Fiyatlarla Kırklareli Halk Pazarı’nda

Kışın gelmesiyle birlikte havalar soğudu ve montlar ceketler görücüye çıktı. Ancak moda sürekli yeni şeyler ve değişim gerektiriyor. Esnaf arkadaşımızın konuşmasında; “1989 dan bu yana Deri Giyim Ürünleri üzerine hizmet vermekteyiz. Ürünlerimiz hakiki deri olup imalattan halka satış stratejisi ile çalışmaktayız. Böylece siz müşterilerimize daha kaliteli ve iyi hizmet verdiğimizi düşünmekteyiz. Imalatımızı kendimiz bizzat yaptığımız için satış sonrası tadilat, bakım, kuru temizleme ve deri boyası gibi hizmetleri sunuyoruz. Dolayısıyla deri giysinizi uzun süre kullanabilme imkanı sağlıyoruz. Modern çağın zevk ve estetiğine uygun olarak özgün tasarımlarımızla siz müşterilerimize hizmetimiz devam etmektedir.” dedi.

Bayramın yaklaşmasıyla Çarşamba Pazarı’nda vatandaşlarımızla yaptığımız röportajlarda Kurban Bayramı yaklaştı bayram için ne alacaksınız? Sorumuza ise “Krizin etkisiyle bu bayram için birşey almadım, önümüzdeki bayramlara bakıyoruz artık, gardrop bana yetiyor.. Artı masrafa şu an gerek yok, bayramların özel günler olduğuna inanıyorum mutlaka yeni birşeyler giymek isterim gibi” cevaplarda bulundular.

Pazarda bayram öncesi meyveler tezgahlarda gözalıcıydı

Kışın gelmesiyle birlikte Kırklareli Halk Pazarı’nda kurulan tezgahlarda kış mevsimi meyveleri gözalıcı renklerle dikkat çekti. Kırklareli pazarında vatandaşın damak tadına uygun meyveler her daim taze olarak bulunuyor. Bu meyveler halkımızın kesesine uygun fiyatlarda alıcı bulmaya her hafta devam ediyor. Halkımızın meyveye olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Vatandaşımıza sunulan bazı meyve fiyatları şöyle: Mandalinanın fiyatı 1.5, portakal 1.5, elma 1, muz 3, nar 2, armut 2 , ayva 1.5, üzüm 1.25 TL’den satışa sunuldu.

Okunma : 642   Kategoriler : Ekonomi   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.