Güncelleme: TSİ     05 Aralık 2021 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Emlak yatırımının tam zamanı

Lüleburgaz’da uzun yıllardır emlak sektöründe hizmet veren Güler Emlak Sahibi Fikret Gözdemir, şu anda emlak yatırımı yapmanın tam zamanı olduğunu belirtti.


Güncelleme : 09:37:00 TSİ  29.01.2009
Emlak yatırımının tam zamanı
 

Serpil Kan / Lüleburgaz

Günümüzde kriz ortamı diye söylenen durum aslında emlak almak için en uygun zamandır diyen Gökdemir, “ Dünyada ve Türkiye’de yaşanan kriz sebebi ile konut fiyatlarında yüzde 20-30’a varan düşüşler gerçekleşti. Lüleburgaz’da da bu oranlara göre geçen yıl 100 bin liraya satılan daireler bu yıl 80 veya 85 bin liraya kadar geriledi. Bunun için elinde yatırım yapmak için parası olan herkesin parasını konuta yatırarak değerlendirilmesini öneriyorum” dedi. Arazi fiyatlarında ise herhangi bir değişikliğin olmadığını belirten Gökdemir,” arazi de fiyatlar aynı hiçbir değer kaybı olmadı” şeklinde konuştu.

*Konut fiyatları daha fazla düşmez

Güler Emlak sahibi Fikret Gökdemir, şu anda ki konut fiyatlarının en düşük fiyatlar olduğunu belirterek, konut fiyatlarının daha fazla düşmeyeceğini ve ayrıca kredi faizlerinin de 1.45’e kadar gerilediğini söyledi. Hatta müteahhitlerin fiyatları yükseltmek için piyasanın en ufak hareketini beklediklerini belirten Gökdemir, “Bütün mütahhitler zam yapmak için biraz hareketli ortamı beklemekteyken bu ortamı değerlendirmenin tam zamanıdır” dedi.


*Profesyonel kişilerle çalışın

Fikret Gökdemir, emlak alım satım sırasında profesyonel kişiler ile çalışmayı önerdi ve şunları ekledi;  “ Emlak Sektör olarak her zaman genelde kazandıran bir sektördür.
Ayrıca insanların geleceğini garanti altına almak adına düşündüğü bir yatırım aracıdır.
İnsanlar hayatlarının her döneminde rahatlıkla bu alanda alım satım yapamazlar. Bu nedenle de yapılacak yatırımın yaşanan koşullara göre en uygun, en karlı ve de en kullanışlı olmasını isterler. İşte bu ortamda en sağlıklı bilgilerin kimlerden ve nasıl alınacağı düşünülmeye başlanır. Öncelikle insanlar bu yatırımı yapmaya kendilerini yetkin görürler. Fakat işin içinde yani sektörde değillerse ki ilk yanılgı olur.  Eğer bu safhayı kabul edip atlatmışlarsa… Yani kendilerini dışında başka alternatifler düşünmüşlerse ilk düşünceleri, herkesin muhakkak bir yakını bir tanıdığı veya bir arkadaşının veya bunların tanıdıklarının emlakla ilgili olduğu akla gelir.  İkinci tehlikeli durumlardan biriside budur. Hem maldan mülkten paradan olma hem de yakınlarından eşinden dostundan olma tehlikeleri oluşmaya başlar.  Aslında en doğrusu hepinizin bildiği gibi, ama pek çoğumuzun kabul etmediği bir profosyonelden destek almak seçeneğini kullanmaktır.
Bu konuda bölgeye ve mevzuata sahip kişileri bulmak onlarla irtibata geçmek ve danışmak yapılması gereken en doğru iştir. Bu aslında size pek çok anlamda birçok kazanımlar sağlayacaktır. Elbette bu sektörde de işin etiğine sadık kalmayan, fırsatçı, art niyetli insanlar da mevcuttur. Burada önemli olan biraz da şansla birlikte doğru emin ve güvenilir gayrimenkul danışmanlarını bulmanızdır.
Bu arada lütfen seçimlerinizi piyasada ayakçı dediğimiz insanlarla değil, odalara kayıtlı emlak ofisleriyle ve bunlarda çalışan gayrimenkul danışmanlarıyla yapmanızdır”. (mc)

 

 

 

Okunma : 995   Kategoriler : Ekonomi, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.