Güncelleme: TSİ     30 Mart 2020 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Kırklareli Halkı Üniversitesine sahip çıkıyor mu?” Güncelleme : 09:42:00 TSİ  19.02.2009
“Kırklareli Halkı Üniversitesine sahip çıkıyor mu?”
 

Eğitim Bir-Sen Kırklareli Şubesi, Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne atanan Ergün Erbay’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyarete Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Bilal Yeşen, Şube Sekreteri Mustafa Keskin, Toplu Görüşme ve Mevzuat Sekreteri Kerim Sanık, Mali Sekreter Bekir Canan ve Basın Yayın Sekreteri Halil Yücel iştirak etti.

Yeşen, ziyaret esnasında; Ergün Erbay’ın Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erbay gibi değerli bir şahsın Genel Sekreterliğe atanmasının hem il hem de üniversite adına büyük bir kazanç olduğunu söyleyen Yeşen, “Ergün Bey’in yapacağı çalışmalarla Kırklarelinin ve üniversitemizin adını ülkemiz çapında duyuracağına inanıyoruz. Üniversitelerimiz bir şehrin olmazsa olmazlarındandır. Üniversite bulunduğu coğrafyaya dinamizm, hareketlilik getirir. Bir eğitim sendikası olarak her zaman üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

Daha sonra Yeşen; “Kırklareli halkı yeterince üniversiteyi sahipleniyor mu? Yeterince öğretim görevlisi getirebildiniz mi? Üniversitemize yardım konusunda verilen sözler yerine getirilebildi mi? Belediyemiz lojman konusunda beyanat vermişti, Bunu yerine getirebildi mi ?” diyerek, Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay’a sorular yöneltti.

Erbay ise, Eğitim-Bir-Sen gibi sivil toplum örgütlerinin kendisini ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, bu örgütleri çok önemsediğini kaydetti. Erbay, üniversite adına büyük projelerinin olduğunu, yeni açılacak fakültelerle ve eğitimin kalitesini arttırarak Kırklareli Üniversitesi’nin Türkiye’de bir marka olması için elinden gelen her türlü gayreti göstereceğini bildirdi. Ülkemizin en önemli sorununun eğitim olduğunun altını çizen K.Ü. Genel Sekreteri, bu bağlamda nitelikli insan yetiştirilmesinde üniversitelere büyük görev düştüğünü kaydetti. 

Ayrıca Yeşen’in sorusuna cevaben Erbay; “Şu ana kadar maalesef gereken yardımı göremedik. Bize acilen lojman gerekiyor. Kavaklı’da bulunan lojmanlar bize bağlı olmadığı için ödenek yardımı da alamıyoruz. Buraya getirmek istediğimiz öğretim görevlileri ilk olarak lojman olup olmadığını soruyor. Lojman olmadığı içinde maalesef yetenekli arkadaşlarımızı buraya getiremiyoruz. Bir de bu konuda bizlere verilmiş sözler var, gerek lojman konusunda gerekse de diğer konularda. Bir an önce bu sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Ayrıca şu ana kadar göstermiş olduğu destekten dolayı ilimiz Valisi Hüseyin Avni Coş’a teşekkür ediyoruz” dedi. 

Bunun üzerine Yeşen; “Kırklarelimize büyük ve köklü üniversite kurulması beraberinde öğrenci sayısını da artıracaktır. Bundan Kırklareli halkı ve esnafı kazançlı çıkacaktır. Ticaret ve Esnaf odalarını ayrıca belediyelerimizi bu anlamda göreve çağırıyoruz .Eğitim Bir Sen olarak bu konuda kamuoyu oluşturup gereken desteği vereceğiz” dedi. Yeşen, ziyarette Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay’a Öğretmenlik Hatıralarından oluşan  “Yola Düşenler” isimli kitabı hediye etti.

 

Okunma : 575   Kategoriler : Eğitim   Kaynak : Kırklar Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.