Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
KIMDER'den "Mutluluğa Doğru" Konferansı Güncelleme : 11:16:00 TSİ  29.12.2009
KIMDER'den
 

Kırklareli Imam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği(KIMDER) 25.12.2009(dün) 19: 30'da "Mutluluğa Doğru" isimli bir konferans düzenledi. Serhat Çolak'ın sunumu ile gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak araştırmacı yazar Abdullah Sevinç katıldı. Programa Katılan Isa Saimoğlu (Il Müftüsü), Aleattin KOÇ (Kara Yolları Müdürü), Necmi Şimşek (Imam Hatip lisesi Müdürü), Hilmi Altan (Dernek Başkanı) katılım gösterdiler. Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser, KIMDER Kurulu Başkanı Hilmi Altun programa eşlik edemedikleri için telgrafları ile özürlerini ve programın hayırlara vesile olması temennilerini ilettiler.

Ilk olarak sunucu Serhat Çolak'ın daveti üzerine konferansa katılan KIMDER Derneği üyeleri ulu önder Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunup Istiklal Marşını okudular. Ardından Imam Hatip Lisesi öğrencilerinden Şendoğan Kısa tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra ise Imam Hatip Lisesi Müdürü Necmi Şimşek konuşmaya davet edildi.

Konuşmasına Dernek üyelerini selamlayarak başlayan Necmi Şimşek derneğin amacını "Zaman zaman eskileri hatırlamak, geçmişi pekiştirmek, geçmişle gelecek arasında köprüleri atmak amacıyla böyle kültürel faaliyetler sayesinde içimizden çıkan veya bize hizmet eden kişilerle buluşmak" diyerek nitelendirdi. Daha sonra araştırmacı yazar Abdullah Sevinç kürsüye davet edildi. Araştırmacı Yazar Abdullah Sevinç, konuşmasını Hz. Davut, Mevlana, Socrates, Napolyon ve Hadis-i Şerif'ten örneklerle süsledi. Zaman zaman dernek üyelerini esprili hikâyelerinle güldürmeyi başaran yazar Sevinç, toplumla ilgili sorunlardan da bahsetti. Intiharın Allah'a karşı yapılan kötü bir davranış olduğunu vurgulayan Araştırmacı yazar bu davranışın hayattan umudunu kesmiş kimseler tarafından gerçekleştirildiğini, Allah'tan ümidimizi hiçbir zaman kesmememiz gerektiğini dile getirdi. Daha sonrada dini konularda açıklamalarda bulunan Sevinç, varlık ve yokluk hakkındaki görüşlerini bildirirken yokluk çekmememiz için tüm Türk halkının çok çalışması gerektiğini vurgulayarak; "Zengin olmak zorundayız" dedi. Konuşmasında şeytan hakkında bilgilere yer vererek devam eden yazar Sevinç, dernek üyelerine düzenlenen konferansa katıldıkları için teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Araştırmacı Yazar Abdullah Sevinç, 1945 yılında Sivas Şarkışla Gümüştepe'de doğdu. Kayseri Imam Hatip Okulundan 1964 Konya Ilahiyat Fakültesi'nden 1968 yılında mezun oldu. Kırklareli Imam Hatip Lisesinde 1971- 1976 yılları arasında müdürlük vazifesinde bulundu. MEB Din Eğitimi Genel Müdürlüğünde personel şube müdürlüğü yaptı. Belçika, Hollanda ve Isveç'te çeşitli görevlerde bulundu. Yurtdışı görevlerinden sonra Dini Yayınlar Dairesi Başkanlığı; daha sonra da Din Işleri Yüksek Kurulu Uzmanlığı yaptı. Piyes, şiir, resimli çocuk kitapları da dahil, irili ufaklı yetmişe yakın basılı eseri bulunuyor.

Ilimizde "Huzura Doğru" Konferansına katılan Abdullah Şahin'in sunumunun ardından, program tasavvuf müziği dinletisiyle sona erdi.
Okunma : 697   Kategoriler : Eğitim   Kaynak : Önadım Haber

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.