Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Matematiğin Altın Çocukları ödüllerine kavuştu

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren Şimşek Koleji’nin bu yıl 5.sini düzenlediği Kırklareli ili ve ilçelerinin en başarılı 825 öğrencisinin “Matematiğin Sevincini Yaşamak” için katıldığı Şİ-MA-YA (Şimşek Matematik Yarışması) Ödül Töreni büyük bir coşku içerisinde yapıldı.


Güncelleme : 09:15:00 TSİ  09.05.2012
Matematiğin Altın Çocukları ödüllerine kavuştu
 

HABER MERKEZİ 
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde faaliyet gösteren Şimşek Koleji’nin bu yıl 5.sini düzenlediği Kırklareli ili ve ilçelerinin en başarılı 825 öğrencisinin “Matematiğin Sevincini Yaşamak” için katıldığı Şİ-MA-YA (Şimşek Matematik Yarışması) Ödül Töreni büyük bir coşku içerisinde yapıldı. 
Türk Millî Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; Kırklareli ilinin ilköğretim okulları 5., 6. ve 7. Sınıf öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin matematik seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya, 50 farklı okuldan 825 öğrenci katıldı. Şİ-MA-YA’da dereceye girenlerin ödülleri, program yapımcısı ve sunucusu Burak Sezen’in sunumuyla görkemli bir törenle sahiplerini buldu.
Şimşek Koleji konferans salonunda yapılan ödül törenine; Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Temel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir,  Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Kamil Ünver, Babaeski İlçe Emniyet Müdürü Haluk Karakuş, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, LİAD Başkanı Cengiz Konca, Kırklareli Eğitim kurumları Genel Müdürü Adem Kemanlı, Gaye Özel Eğitim Genel Müdürü Mehmet Ali Fışkın, İl ve İlçe şube müdürleri, dereceye giren okulların müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencileri katıldı. 
5., 6., ve 7. sınıflarda ilk 10’a giren öğrencilere ve okullara çeşitli ödüllerle (Netbook, Lazer Yazıcı,1 Gr.Altın, Çeyrek Altın, MP4, MP3, USB) birlikte altın madalya ve plaket verildi.
Ödül töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Salim Kaplan; “Bu yıl 5. sini düzenlediğimiz kısa adı ŞİMAYA olan Matematik yarışmasının ödül törenine katılarak, bu önemli ve anlamlı günde aramızda bulunduğunuz için hepinize şükranlarımı arz ediyor, sizleri saygıyla selamlıyorum. Eğitim kadromuz olarak; Ulu Önderimiz Atatürk’ün; ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.’ Vecizesini ruhlarımıza ilham veren, bitip tükenmek bilmeyen enerji kaynağımız olarak gördük. Uluslar arası düzeyde kazandığımız Matematik başarıları, ülkemiz ve ilimiz sınırları içerisinde kazandığımız sanatsal ve sportif başarılar, ŞİMAYA- ŞİMBOY ve Tahta Kaşıklar gibi yerel organizasyonlardaki başarılar, SBS sınavlarında elde edilen Türkiye dereceleri ve yüksek SBS ortalamaları; Bizlere yürüdüğümüz yolda, emin adımlarla ilerlediğimizin birer göstergesi oldu.
Töreni yaptığımız şu zaman diliminde, öğrencilerimiz Romanya’da, 60 ülke 2000 projenin katıldığı İnfomatrix Bilgisayar Proje Yarışmasında;  robotik alanında ülkemiz ve ilimiz adına finallerde ter dökmektedir.  Galatasaray Lisesi, Robert Koleji ve Ankara Polis Akademisinin de ülkemizi temsilen yer aldığı bu uluslar arası proje yarışmasında, eserimizin lise ve üniversitedeki eserlerle yarışan “ilköğretim seviyesinde” tek eser olduğunu da vurgulamak isterim.
İlimizin eğitim faaliyetleri içerisinde,  kendimize bir pay çıkarma derdinde değiliz. Ancak ilimizin eğitim çıtasını bir nebze yukarılara taşıyabilmişsek, ‘Ne mutlu bizlere’… Bu yarışma sonucunda ‘Başarının Ödüllendirilmesi ’Prensibinden hareketle ödüllerini siz değerli konuklarımızın elinden alacaklardır. Öğrencilerimiz bu anı, ömürleri boyunca unutamayacak, motivasyonları sürekli taze kalacak ve başarılarına altından bir taç giydireceklerdir” dedi.
Dereceye giren 30 öğrenciye ve okullarına ödüllerinin verildiği gecede ödüllerin 12’si Kırklareli Merkez İlköğretim Okulları arasında, 14’ü Lüleburgaz’daki İlköğretim Okulları arasında, 1’i Pınarhisar İlköğretim, 3’ü ise Babaeski’deki İlköğretim Okulları arasında paylaşıldı. (s)

Okunma : 1305   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.