Güncelleme: TSİ     03 Nisan 2020 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Trakya Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini aldı

Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan istatistiki verilere göre; 2009 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ile Üniversiteye yerleştirilen öğrencilerin %21’inin Trakya Üniversitesi’ni 1. sırada tercih ettiği, %42’sinin ise Üniversitenin ilk üç sırada tercih ettiği belirtildi. 


Güncelleme : 10:48:00 TSİ  09.09.2009
Trakya Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini aldı
 


HABER MERKEZİ
 
Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından 88 personelle gerçekleştirilen ve 31 Ağustos 2009 tarihinde başlayan öğrenci kayıtlarında saptanan ve Üniversitemizi tercih eden öğrencilerin kalitesindeki yükselişi gösteren bir başka unsur ise, 145 üstü geçerli puanı olanların Üniversitemizi daha fazla tercih ediyor olmasıdır.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonunda tercih yapma hakkı kazanan 1.229.800 kişi içerisinde ortalama her 6 adaydan 1’i Üniversitemizi ilk sıralarda tercih etmektedir. 201077 aday tercihlerinde Üniversitemiz programlarını tercih etmiştir. Bu adayların %28’i Üniversitemizi ilk 5 tercihinde göstermiştir.
Yine bu yıl Trakya Üniversitesi’ne yerleşen 7641 öğrenci içerisinde 4’ünün özürlü kontenjanından, 39’unun okul birincisi kontenjanından, 7598’inin ise genel kontenjandan yerleştirmesi yapıldı. Üniversitemize yerleşenlerin %51’i erkek, %49’u kızdır.
2009-2010 eğitim öğretim yılında yeni açılan fakülte, yüksekokul, programlara ve anabilim dallarına da öğrenci alınmaya başlandı. Buna göre Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne 41, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’ne 36, Hemşirelik Bölümü’ne 72 olmak üzere toplam 149 öğrenci; Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’ne 52, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü’ne 52, Gümrük İşletme Bölümü’ne  52, Uluslararası Ticaret Bölümü’ne 52 olmak üzere toplam 260 öğrenci; Uzaktan Eğitim Yoluyla Eğitim Veren Tunca MYO’nun Bilgisayar Programcılığı Bölümü’ne 114, yeni açılan Bilgi Yönetimi Bölümü’ne 43 olmak üzere toplam 157 öğrenci; Eğitim Fakültesi’nin Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü’ne 31 öğrenci; Fen Edebiyat Fakültesi’nin Balkan Dilleri Bölümü Hırvat Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’na 3 öğrenci yerleştirilecek.
Son yıllarda bilimsel yayınlarda atağa geçen Trakya Üniversitesi’nde eğitim-öğretim kalitesi giderek yükselmektedir. Öğrenci merkezli eğitime, uygulamalı eğitime ve yabancı dil hazırlıklı eğitime öncelik veren Trakya Üniversitesi, yeni açılan fakülte, yüksekokul, bölüm/program/anabilim dalları ile her geçen gün biraz daha büyümektedir.
Bölgenin özelliklerini göz önünde tutarak eğitimde yeniden yapılanma çalışmalarına giden Trakya Üniversitesi’nde öğrenci sayısı, 25 bine yaklaşmıştır.” (s)

 

Okunma : 1510   Kategoriler : Edirne, Eğitim, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.