Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekâsıdır”

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı kutlamaları 20 Eylül 2010 Pazartesi günü saat 10.00’da Kırklareli merkez ilçe Vilayet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. 


Güncelleme : 09:54:00 TSİ  21.09.2010
 “İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekâsıdır”
 

HABER MERKEZİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından program Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda devam etti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Savaş Türkoğlu eğitim ve öğretim seviyesi, bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli göstergelerin başında olduğunu belirterek bu gerçeği kabul etmeden, hiçbir meselenin anlaşılması mümkün olmadığını dile getirdi.
Türkoğlu; “Bunun önemine vakıf olmuş toplumlar, bugünkü medeniyet âleminde ön sıralarda yer almışlar ve tarih sahnesinde rakiplerine her zaman fark atmışlardır.
Eğitim o kadar önemlidir ki; dünden bugüne olgunlaşarak oluşan kültürel birikimlerin gelecek nesillere aktarılmasında ve her yaş kuşağındaki insanların toplumsal rollerini öğrenmelerinde hayati bir fonksiyonu vardır.
Cehaletin ve bilgisizliğin açtığı derin yaraların, millet varlığına büyük zararları olacağı kuşkusuzdur.
Unutmayalım ki, sorunlara teslim olmak yerine; onu aşacak, etkisiz hale getirecek ve yarınlara umut ve cesaretle bakacak aydınlık bir geleceğe ancak eğitim yoluyla ulaşabiliriz.
Asırlarca coğrafyaları bir kumaş gibi ölçmüş ve biçmiş kutlu ecdadın torunları olarak, hem bugüne hem de geleceğe yönelik sorumluluklarımız çok fazladır. Ve bunu da ancak eğilim ve öğretimin ortaya çıkardığı eşsiz imkânlarla gerçekleştirebileceğimiz ortadadır. Bu yüzden herkes üzerine düşen görevi fazlası ile yerine getirmelidir.
Güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle İlköğretim Haftamız kutlu olsun” dedi.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Resul Yeşilyurt “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder” diyerek şunları kaydetti;
“İnsanın diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir.
Sevgili öğrenciler, sizler buraya bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, uygar bir insan olmak için geliyorsunuz. Öğretmenleriniz de bu özellikleri sizlere kazandırmak için buradadırlar. Hepinizin görevi sizleri, yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar, gelişemezler, ayakta kalamazlar. Yeni bilgiler yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle İlköğretim Haftanızı kutlarım.”
Program Büşra Nur Memiç Bayram isimli ve Serenay Şahiner’in İlköğretim haftası şiiri ile devam ederken Ziya Gökalp İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibi ve Kırklareli Vali Vekili İsmail Gültekin’in birinci sınıf öğrencilerine çiçek sunması ile sona erdi.
20 Eylül 2010 tarihinde başlayan 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında İl genelinde okul öncesi eğitime 3 bin 56 öğrenci, 29 bin 531 İlköğretim Öğrencisi 12 bin 398 Orta Öğretim öğrencisi ders başı yaparken Kırklareli merkez ilçede Okul öncesi eğitime 729, İlköğretime 7 bin 354 ve Orta Öğretime ise 3 bin 837 öğrenci ders başına geçti. (ue)

Okunma : 2954   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
muhammed   Gönderme Zamanı : 03.05.2012 20:11:21
cok işime yaradi tşkrler

Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.