Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Çağdaş Liderlik Anlayışı” Semineri düzenlendi

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Çağdaş Liderlik Anlayışı” seminer düzenledi. 23 Mayıs 2014 Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen seminerde Dünya’da çok önem verilen “Liderlik” anlatıldı.


Güncelleme : 18:49:00 TSİ  23.05.2014
“Çağdaş Liderlik Anlayışı” Semineri düzenlendi
 

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Çağdaş Liderlik Anlayışı” seminer düzenledi. 23 Mayıs 2014 Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda verilen seminerde Dünya’da çok önem verilen “Liderlik” anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan yöneticiler ve ilimiz genelinde görev yapan Okul Müdürleri ve Müdür Yarımcıları’na yönelik verilen “Çağdaş Liderlik Anlayışı” konulu seminerin açılış konuşmasını İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim görevlisi Halil İbrahim Kökçü yaptı. Ülkemizde şuanda 196 üniversite olduğunu, bunların 100’ü devler 96’sının vakıf üniversitesi olduğunu söyleyen Kökçü şunları kaydetti;

“Ülkemizde şuanda 196 üniversite var, bu üniversitelerden 100’ü devler 96’2 vakıf üniversitesi. Vakıf Üniversitesi dediğimiz zaman bir algı var genelde. İki şey akla geliyor biri özel üniversite, ikincisi paralı üniversite diye. Vakıf Üniversiteleri kurulmadan önce Vakıf müracaat ediyor, biz üniversite kurmak için, devlet diyor ki vakfın üzerinde ne kadar taşınmaz mal varlığı varsa tamamını hazineye devir edin ve hazineye geçiyor. Kanun tasarısı hazırlanıyor, TBMM’de Üniversite kurulmasına dair kanun çıktıktan sonra Resmi Gazete’de yayımlanıyor ve Kamu Tüzel Kişiliği kazanılıyor.”

* Güney; “Liderlik Dünya’da çok önem verilen bir konu”

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Çağdaş Liderlik Anlayışı” semineri veren İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Güney, Liderlik konusuna Dünyanın çok önem verdiğini belirterek şunları kaydetti;  “Liderliği anlatacağız bugün. Liderlik Dünya’da çok önem verilen konuların başında geliyor, çünkü toplumları peşinden sürükleyen, toplumları çağdaş medeniyetler seviyesine getiren veya yeni teknolojilerin gündeme gelmesini sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesi liderliktir. Lider olan insan eğer normalinde toluma etkileyebilir, topluma yön verebilirse bunların batı toplumlar seviyesine gelmesi daha kolay olur. Lider normal toplumu sürükleyecek olan projeler, amaçlar, hedefler, vizyonu yeterli değilse, vizyonu toplumu ileriye götürecek seviyede değilse o zaman o toplum yerinde sayar. Bizim günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz konuların başında sağlam, ilkeli, dürüst liderlere bizim ihtiyacımız var.”

* Merter; “ Konferanslar çok faydalı geçti”

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Çağdaş Liderlik Anlayışı” seminerde bir açıklama yapan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Fikret Merter, Konferansların çok faydalı geçtiğini belirterek şunları kaydetti;  “Eğitim Yöneticileri ve öğretmenlerin hem kişisel gelişimlerini sağlamak, hemde yöneticisel becerilerini geliştirmek amacıyla bir takım eğitim faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Bunların bir tanesini Perşembe günü Gelişi Eğitim Uzmanı Erkan Demir tarafından verildi. Bunlar tamamen okullarımızda ki görev yapan öğretmenlerimiz ve Okul Aile Birliklerimize yönelik ve Okul Aile Birliklerimize yönelikti.  Dün yaptığımız tamamen ilçe yöneticilerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan yöneticiler ve tüm İlimiz genelinde Okul Müdürü, Müdür yarımcılarına yönelik, mesleki etik konferansları verildi. “ (Kadir Sinici)

Okunma : 917   Kategoriler : Eğitim, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.