Güncelleme: TSİ     03 Nisan 2020 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Cumhuriyet Eğitim Gezileri’ne 80 öğrenci katılacak

Kırklareli’de bulunan ilköğretim ve lise öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet Eğitim Gezileri” Projesi kapsamında Ankara, Afyon, Kütahya ve Çanakkale’ye gidecek.


Güncelleme : 08:55:00 TSİ  19.10.2011
Cumhuriyet Eğitim Gezileri’ne 80 öğrenci katılacak
 

HABER MERKEZİ

20-23 Ekim 2011 tarihlerinde gerçekleşecek gezi programına göre Merkez, Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerindeki lise öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci topluğu Ankara, Afyon ve Kütahya’yı gezecek. Yine, Merkez, Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerindeki ilköğretim öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci topluluğu Ankara ve Çanakkale’yi gezecek. 
Geziye katılacak olan öğrencilerin konaklama ve yemek masrafları bakanlık tarafından karşılanacak, öğrenciler Çanakkale’de, Milli Mücadele alanlarını gezecek. 4 gün sürecek olan gezi boyunca, şehitler Abidesi, Truva, Conkbayırı ve daha birçok tarihi alana ziyaret gerçekleştirecek olan öğrencilere bir idareci, bir öğretmen refakat edecek.
* Proje’nin amacı
Her yıl düzenlenen Cumhuriyet Eğitimi Gezileri Projesinin ile Ulu Önder Atatürk’ün liderliğinde yürütülen İstiklâl Savaşının Türk Milletinin emperyalizme karşı kazandığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi ile ezilen tüm milletlere de örnek oluşturmasının, ülkemizde meydana getirdiği sonsuz heyecan, bu savaş için katlanılan fedakârlıklar, uğranılan maddi ve manevi zararlar ile bunların sonucu meydana  gelen derin ızdırap ve zaferden sonra duyulan büyük sevincin tüm gençlerimizin paylaşmasını sağlamak, 
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk ve orta dereceli okullardaki yönetici, öğretmen ve öğrencilere Millî Mücadele Destanının evrelerini kuru bir anlatım biçimi yerine geçtikleri coğrafi mekanları göstererek anlatmak ve nihayet millî mücadelenin hangi tarihi şartlar altında, ne büyük zorluklarla gerçekleştirildiğini görmelerini ve hissetmelerini sağlamak, Millî Mücadele destanının başlayıp geliştiği ve büyük zaferle sonuçlandığı alanları gezdirmek suretiyle Ülkemizin tarihî alanlarını ve turistik güzelliklerini göstermek amaçlanmaktadır.
Her yıl Ekim ayı içerisinde gerçekleşen geziler ile 81 ilden gelecek öğrencilerin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları için etkili bir ortam oluşturarak;
Öğretmen ve öğrencilerin başarılı ve çalışkan olmaya teşvik etmek ve başarıyı desteklemek, eğitici etkinlikler yoluyla öğrencilerin ülkemizin güzelliklerini tanımalarını sağlamak ve aynı zamanda iç turizmin geliştirilmesi çalışmalarına katkıda bulunmak, Türk gençliğini, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütünlük içinde Atatürk İlke ve  İnkılâpları doğrultusunda millî hedefler etrafında birleştirmek, modernleşme çabaları sonucunda ortaya çıkan kültürel ve toplumsal değişme ve dönüşümler hakkında doğru sonuçlar çıkarılmasını sağlamak üzere millî tarihin rehber olmasının sağlanması hedeflenmektedir. (cs)

Okunma : 1149   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.