Güncelleme: TSİ     29 Mart 2020 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
4+4+4 kapsamında Kırklareli’deki okulların statüleri belli oldu

* Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Korkmaz; “Sorunsuz bir geçiş süreci yaşayacağız” dedi.


Güncelleme : 10:46:00 TSİ  21.06.2012
4+4+4 kapsamında Kırklareli’deki okulların statüleri belli oldu
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, 4+4+4 Zorunlu Eğitim’in 12 yıla çıkarılmasının ardından Kırklareli’deki okulların statülerinin belli olduğunu söyledi.
Velilerin ve öğrencilerin yeni uygulamaya koyulan yasa kapsamında bir sorun yaşamayacağını ifade ederek, Kırklareli’deki okulların yüzde 95’i oranında tamgün eğitime devam edeceklerini belirtti.
4+4+4 Yasası’na göre Kırklareli il genelindeki okulların “İlkokul” ve “Ortaokul” olarak ayrıldığını ifade eden Korkmaz, gazetemize özel olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Kırklareli merkez ilçede 4+4+4 Yasası kapsamında 3 okulumuz ikili öğretime geçti. Hemen hemen tüm okullarımızda “İlkokul” ve “Ortaokul” olarak ayrılmasına rağmen normal eğitim devam edecek. İkili öğretim öğrencilerin daha uzak yere gitmemesi ve mağdur etmemek amacıyla merkezdeki Ahmet Mithat Ortaokulu’nda, Karahıdır İlk ve Ortaokulu’nda ve Vali Faik Üstün İlk ve Ortaokulu’nda ikili öğretime geçmiş oldu.
İlçelerimizde de gerekli düzenleme yapıldı. Bunun neticesinde de il geneline baktığımızda yüzde 95 oranında tamgün eğitim devam edecek. İkili öğretimde öğrenciler de bir sabahçı ve bir öğlenci olacak. Sabahçı olan öğrenciler erken gidecek ve öğle saatlerinde çıkacak, öğlenci olan öğrenciler ise sabahçıların ardından ders başı yaparak, akşamüzeri okuldan çıkacak. Anca tamgün eğitim-öğretimde ise giriş saati sabah ve çıkış saati öğlen olunca başarıyı da arttırıyor. Biz tüm çalışmalarımızı yaparak normal eğitim olması için planlamalarımızı yaptık.
Yeni olarak İstiklal İlköğretim bünyesinde İmam Hatip Ortaokulu açtık.
4+4+4 yasasına göre okullar İlkokul ve Ortaokul olarak ayrıldı. Ancak kademeli geçiş var. Bu kapsamda mevcut öğrenciler mağdur olmayacak. Kendi bulundukları okullarda devam edecekler. Örnek verecek olursak yeni müfredata göre Kırklareli Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu, Kırklareli Hamdi Helvacı İlkokulu oldu. Dolayısıyla 4+4+4’ten dolayı Hamdi Helvacı İlkokulu 5. sınıf öğrencisi almayacak. 5. sınıf okuyacak öğrenciler de en yakın başka bir Ortaokula kayıt yaptırılacak. Bir örnek daha verecek olursak Cumhuriyet Ortaokulu 1. sınıfa öğrenci almayacak. Ancak bu yıl 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri öğrenimlerine devam edecek.
Böyle hem iyi hem de sorunsuz bir geçiş olacak. Hiçbir öğrenci ve hiçbir veli okulundan bir başka okula gitmelerine gerek kalmayacak.
Bu yönde velilerden olumlu tepki aldık. Herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak. Zaten bir sorun yaşanmaması için bu konunun üzerinde uzun bir süre çalışmalar yaptık. İkametine en yakın okula giden bir veli, sorunsuz bir şekilde öğrencinin okula kaydını yaptırabilecek” dedi. (ue)

Okunma : 2058   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.