Güncelleme: TSİ     01 Nisan 2020 Çarşamba     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Sektör Gözü ile Turizm” masaya yatırıldı

Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu tarafından, “5. Geleneksel Turizm’de Kariyer Günleri” kapsamında “Sektör Gözü ileTurizm Eğitimi” Paneli düzenlendi.


Güncelleme : 09:21:00 TSİ  29.12.2011
“Sektör Gözü ile Turizm” masaya yatırıldı
 
  
HABER MERKEZİ

28 Aralık 2011 Çarşamba günü saat 14.00’da Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen paneli; Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Pınarihsar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ile öğrenciler izledi.
Panel Başkanlığı’nı Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan yaptı. Panelist olarak; Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bulut Bağcı, Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Direktörü Murat Çakan, İstanbul Divan Asia Hotel Kat Hizmetleri Müdürü Ayşem Dedeoğlu, Merit Halki Palace Hotel Genel Müdürü Bülent Hasan Reisoğlu yer aldı.
* “Meslek Yüksekokullarımıza her türlü desteği veriyoruz”
Meslek Yüksekokulları tarafından eğitim ve öğretim verilmesinin yanında bu türden bilimsel programlarında düzenlenmesine üniversite olarak gerekli her türlü desteğin verildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Aykaç;  
“Meslek Yüksekokullarımızda üniversitemizin önemli parçalarıdır. Onlarda kendi çaplarında eğitim-öğretimin yanı sıra böyle bilimsel toplantılara önem veriyorlar. Mümkün olduğu şekilde bunları sık olarak gerçekleştirmeye gayret ediyorlar. Bir taraftan yöremize katkıda bulunurken, diğer taraftan eğitüim ve öğretim alanında özellikle de uygulamada uzmanlarla buluşmak suretiyle öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize böyle imkanlar sağlıyoruz.
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’da başta Müdürümüz Bahtiyar Dursun bey olmak üzere Öğretim Üyesi arkadaşlarımız ile birlikte çok hızlı bir gaeyretin içine girdiler. Her alanda yeni adımlar atıyorlar. Bizde üniversite olarak onlara hiçbir desteğimizi eksik etmiyoruz. İsteklerini anında sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Bütün Meslek Yüksekokullarımız ile bu şekilde bir dayanışma içerisindeyiz. Çok yakın bir işbirliği ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Pınarhisar Meslek Okulumuz’da bu yakınlığı ve işbirliğini fırsata dönüştürüyor. Çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Umuyoruz ki bu öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine yansıyacaktır. Aynı zamanda öğretim üyelerimizin bilimsel alanda gelişmelerini teşvik edecektir” dedi.
* “Turizm sektörü günümüz koşullarına göre yeniden yapılandırılmalıdır”
Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan, turizm eğitiminin günümüz koşullarına göre yeniden yapılandırılması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması gerekttiğine vurgu yaparak şunları kaydetti:
“Turizm; bölge kalkınmasına ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan bin sektördür. Nitekim bugün dünya turizmi için yılda 1 trilyon dolar harcanmaktadır. Türk Turizmi bu miktardan payına düşeni mutlaka almalıdır. Çünkü Türkiye yer altı ve yerüstü tarihi ve doğal zenginlikleri ve varlıkları ile turizm açısından değerli bir potansiyele sahip bir ülkedir. Bu zenginliklerin gereği gibi tanıtılması ve değerlendirilmesi ancak esaslı bir turizm eğitimi ile mümkündür. Çünkü turizm kalite ister. Bu hizmeti verecek alanında yetişmiş elemanlara ihtiyaç vardır.
Öte yandan; günümüz hızlı teknolojik gelişmeler doğrultusunda son sürat taşıt araçları ile insanlar kısa zamanda uzak yerlere kolayca ulaşabiliyorlar. Ülkemizin 2011 yılı Ocak-Kasım ayları arasında 30 milyon 261 bin 347 turist ziyaret etmiştir. Bu sayının giuderek artması beklenmektedir. O halde turist sayısı çoğaldıkça hem tesis hem de personel sayısı artmaktadır. Bugün sadece güneş, kum, deniz eksenli tatil anlayışından çıkılarak, alternatif turizm çeşitliliğine yönelmiştir. Bu durumda turizm eğitiminin günümüz koşullarına göre yeniden yapılandırılması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması lazımdır.”
Panelist olarak katılan; Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bulut Bağcı, Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Direktörü Murat Çakan, İstanbul Divan Asia Hotel Kat Hizmetleri Müdürü Ayşem Dedeoğlu, Merit Halki Palace Hotel Genel Müdürü Bülent Hasan Reisoğlu slaytlar eşliğinde bilgiler aktardılar. Kendilerine sorulan soruları cevapladılar. Panelin sonunda katılımcılara plaket takdim edildi. (s)
Okunma : 1357   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.